Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finanční úřad zavřel brněnskou restauraci kvůli EET

 
pondělí, 19. února 2018, 14:06

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj v pondělí uzavřel restauraci na Dukelské třídě v Brně-severu. Majitelka restaurace totiž neměla zavedené EET, přestože již za tento prohřešek v minulosti dostala upozornění a pokutu.

Podle finančního úřadu majitelka restaurace nejeví žádný zájem zapojit se do Elektronické evidence tržeb. Provozovatelka restaurace totiž dosud ani nepodala žádost o přidělení autentizačních údajů. V systému EET tedy není nijak vedena a logicky tak ani nemůže zasílat údaje o evidovaných tržbách správci daně a vydávat účtenky.

„Finanční úřad pro Jihomoravský kraj přistoupil k opatření k vynucení nápravy vydáním rozhodnutí o uzavření provozovny. Provozovna bude znovu otevřena, až poplatník prokáže finančnímu úřadu, že si požádal o autentizační údaje a má funkční pokladní zařízení, tedy je schopen plnit povinnosti uložené mu zákonem," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí úřadu David Stančík.

Od začátku roku provedli pracovníci finančního úřadu v celém Jihomoravském kraji dohromady 1100 kontrol EET. Loni kvůli EET nařídil úřad uzavřít například papírnictví u Slavkova. EET platí pro restaurace platí od prosince 2016.
  

Napsal Brněnská Drbna | Foto ilustrační foto, Dotykačka | Zdroj FÚ JMK
 


 

Kam dál?

Studenti dostanou za úkol navrhnout řešení oživení nábřeží brněnských...

pondělí, 19. února 2018, 13:56

Studenti Fakulty architektury VUT dostanou od TOP 09 možnost navrhnout, jak oživit nábřeží řek v Brně. Oznámil to dnes...

RECENZE: Superhrdinský film vyčnívající z žánru. Black Panther je...

pondělí, 19. února 2018, 12:29

Black Panther je již 18 snímkem Marvel Cinematic Universe zkráceně MCU. Příběh filmu v čele s panteonem výborných herců...

Žehlíte dobře? Staňte se oficiálním mistrem! V Brně bude další ročník...

pondělí, 19. února 2018, 10:55

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole pořádá 24. února již čtvrtý ročník Mistrovství v žehlení. Účastníci z řad...

Na jižní Moravě každý rok klesá počet vysokoškoláků

pondělí, 19. února 2018, 10:47

V Jihomoravském kraji se za pět let snížil počet studentů vysokých škol asi o 15.000. Zatímco ve školním roce 2011/2012...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Mrhalu jsou miliony škeblí. Kvůli vypuštění rybníku ale umírají, snaží se je zachránit dobrovolníci

Známý jihočeský rybník Mrhal v Jivně potřebuje opravit hráz. Po šedesáti letech se tak také stane, a proto se rybník vypouští. Nikdo ale nečekal, že několik metrů od břehu jsou velké kolonie vzácných škeblí. Ty teď na vypuštěné ploše umírají. Zachránit se je snaží jen několik málo dobrovolníků.

TRANSPARENCY: Nejtransparentněji kampaň vedli Piráti, Zelení, STAN a TOP 09

Nejtransparentněji vedli kampaň k říjnovým senátním a komunálním volbám Piráti, Zelení, Starostové a TOP 09. Vyplývá to z hodnocení, které zveřejnila protikorupční organizace Transparency International (TI). V případě komunálních voleb podle ní poskytly minimum informací o financování kampaně velké parlamentní strany. V senátních volbách v hodnocení nejhůře dopadl bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD).

Doporučuji zdrženlivost. Nerad bych zlobil a obrátil se na správce vašich daní, vyhrožuje kandidát SPD redakci

Práce novináře je někdy složitější, než by se mohlo zdát. To se potvrzuje i před říjnovými komunálními a senátními volbami. Redakce Drbny konfrontovala minulý týden kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že by mohla jeho habilitační práce obsahovat závažné nedostatky. Místo vyvrácení informace se redakce dočkala dopisu, který doporučuje před volbami jeho práci nezkoumat.