Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finanční úřad zavřel brněnskou restauraci kvůli EET

 
pondělí, 19. února 2018, 14:06

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj v pondělí uzavřel restauraci na Dukelské třídě v Brně-severu. Majitelka restaurace totiž neměla zavedené EET, přestože již za tento prohřešek v minulosti dostala upozornění a pokutu.

Podle finančního úřadu majitelka restaurace nejeví žádný zájem zapojit se do Elektronické evidence tržeb. Provozovatelka restaurace totiž dosud ani nepodala žádost o přidělení autentizačních údajů. V systému EET tedy není nijak vedena a logicky tak ani nemůže zasílat údaje o evidovaných tržbách správci daně a vydávat účtenky.

„Finanční úřad pro Jihomoravský kraj přistoupil k opatření k vynucení nápravy vydáním rozhodnutí o uzavření provozovny. Provozovna bude znovu otevřena, až poplatník prokáže finančnímu úřadu, že si požádal o autentizační údaje a má funkční pokladní zařízení, tedy je schopen plnit povinnosti uložené mu zákonem," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí úřadu David Stančík.

Od začátku roku provedli pracovníci finančního úřadu v celém Jihomoravském kraji dohromady 1100 kontrol EET. Loni kvůli EET nařídil úřad uzavřít například papírnictví u Slavkova. EET platí pro restaurace platí od prosince 2016.
  

Napsal Brněnská Drbna | Foto ilustrační foto, Dotykačka | Zdroj FÚ JMK
 


 

Kam dál?

Studenti dostanou za úkol navrhnout řešení oživení nábřeží brněnských...

pondělí, 19. února 2018, 13:56

Studenti Fakulty architektury VUT dostanou od TOP 09 možnost navrhnout, jak oživit nábřeží řek v Brně. Oznámil to dnes...

RECENZE: Superhrdinský film vyčnívající z žánru. Black Panther je...

pondělí, 19. února 2018, 12:29

Black Panther je již 18 snímkem Marvel Cinematic Universe zkráceně MCU. Příběh filmu v čele s panteonem výborných herců...

Žehlíte dobře? Staňte se oficiálním mistrem! V Brně bude další ročník...

pondělí, 19. února 2018, 10:55

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole pořádá 24. února již čtvrtý ročník Mistrovství v žehlení. Účastníci z řad...

Na jižní Moravě každý rok klesá počet vysokoškoláků

pondělí, 19. února 2018, 10:47

V Jihomoravském kraji se za pět let snížil počet studentů vysokých škol asi o 15.000. Zatímco ve školním roce 2011/2012...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.

Ode dneška platí na železnici v ČR nový jízdní řád

V Česku ode dneška platí nový železniční jízdní řád. České dráhy s jeho zavedením přidaly přímé spoje mezi Prahou a Opavou a z jižní Moravy a Ostravy do Berlína a místo některých vlaků EuroCity a InterCity znovu zařadily Pendolino. Změnou je i zrychlení dopravy mezi Prahou a západními Čechami díky otevření Ejpovických tunelů. Konkurenční Leo Express avizoval zrychlení svého spoje mezi Prahou a Košicemi o 17 minut vlivem snížení počtu zastávek, RegioJet přidal vlaky na trati Praha-České Budějovice a nově zastavuje ve Skalici nad Svitavou.