Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé by se mohli v nově zrekonstruované Riviéře vykoupat už v červnu

 
neděle, 18. února 2018, 17:04

Rekonstrukce tří velkých bazénů na brněnském koupališti Riviéra pokračuje od září předpokládaným tempem, takže v červnu by se lidé mohli v jednom z největších přírodních areálů v republice znovu koupat. Podle předsedy představenstva městské společnosti Starez Antonína Crhy (KDU-ČSL) však zatím není zřejmé, jestli to bude na začátku června, nebo až v jeho průběhu.

„Díky mírné zimě mohla firma pracovat bez přerušení. Víc než mráz dělá problém akorát vlhké počasí a sníh," řekl Crha. Hotový už je dětský bazén, pracuje se na plaveckém bazénu a už se připravuje i prostřední bazén. Všechny byly dosud pouze vybetonované, jenže po mnoha letech už byly mnohde praskliny a z bazénů každou sezonu unikalo velké množství vody.

Město se proto rozhodlo, že za téměř 220 milionů korun bude v každém z bazénů velká nerezová vana. Její životnost se odhaduje na více než 50 let a výrazně snazší je její údržba a čištění.

„V dětském bazénu už nerezová vložka je, nyní je vidět, jak se obtížně modeluje v plaveckém bazénu. Prostřední bazén dlouho sloužil jako sklad materiálu, ale už je prázdný a připravuje se povrch, na který se nerez položí," popsal Crha. Mezi nerezem a betonem je zhruba dvaceticentimetrová mezera, kam se vkládají trubky a technologie, zbytek se zasypává sutí a nerezová vana je usazena na jemném štěrku.

Riviéra nově nabídne skluzavku a tobogán

Usazené a zasypané už jsou i technologie okolo bazénů a je připraven základ pro skluzavku a tobogán, který se na místo teprve doveze. „Počítáme s tím, že v květnu začnou první napouštěcí zkoušky. Napuštění trvá zhruba 20 dní, a pak je nutné udělat ještě hygienické zkoušky. Je otázka, jak to půjde rychle a podle toho se otevře," řekl Crha.

O prázdninách už by měl být provoz bez problémů. Na koupaliště chodí v létě za pěkného počasí kolem 3000 až 4000 lidí denně, v parných dnech i více. Kapacita je 7000 lidí. Koupaliště, které vzniklo již v 19. století, leží vedle toku Svratky v zeleném údolí.

Foto MMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

V podchodu pod hlavním nádražím dnes protestovali odpůrci zákona o...

sobota, 17. února 2018, 16:49

Happeningem proti novele zákona o zbraních protestovali dnes jeho odpůrci v podchodu pod brněnským nádražím. Na místě...

Většina Brňanů si přeje spíše nádraží v centru, ukázal výzkum

sobota, 17. února 2018, 12:53

Nejvyšší míru přijatelnosti - pro 64 procent - má mezi obyvateli Brna to, aby bylo modernizované hlavní nádraží pod...

Stovky lidé ve čtvrtek v Brně protestovaly proti popírání romského...

pátek, 16. února 2018, 15:56

Asi 250 lidí ve čtvrtek v průvodu se svíčkami prošlo Brnem, chtěli pokojně připomenout oběti romského holokaustu....

Mladý muž v noci podpálil dům. Chtěl, aby v něm uhořela jeho příbuzná

pátek, 16. února 2018, 14:51

Minulý týden v úterý krátce po půlnoci vyjížděli hasiči a záchranáři k požáru domu na Znojemsku. Starší žena při něm...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.