Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé by se mohli v nově zrekonstruované Riviéře vykoupat už v červnu

 
neděle, 18. února 2018, 17:04

Rekonstrukce tří velkých bazénů na brněnském koupališti Riviéra pokračuje od září předpokládaným tempem, takže v červnu by se lidé mohli v jednom z největších přírodních areálů v republice znovu koupat. Podle předsedy představenstva městské společnosti Starez Antonína Crhy (KDU-ČSL) však zatím není zřejmé, jestli to bude na začátku června, nebo až v jeho průběhu.

„Díky mírné zimě mohla firma pracovat bez přerušení. Víc než mráz dělá problém akorát vlhké počasí a sníh," řekl Crha. Hotový už je dětský bazén, pracuje se na plaveckém bazénu a už se připravuje i prostřední bazén. Všechny byly dosud pouze vybetonované, jenže po mnoha letech už byly mnohde praskliny a z bazénů každou sezonu unikalo velké množství vody.

Město se proto rozhodlo, že za téměř 220 milionů korun bude v každém z bazénů velká nerezová vana. Její životnost se odhaduje na více než 50 let a výrazně snazší je její údržba a čištění.

„V dětském bazénu už nerezová vložka je, nyní je vidět, jak se obtížně modeluje v plaveckém bazénu. Prostřední bazén dlouho sloužil jako sklad materiálu, ale už je prázdný a připravuje se povrch, na který se nerez položí," popsal Crha. Mezi nerezem a betonem je zhruba dvaceticentimetrová mezera, kam se vkládají trubky a technologie, zbytek se zasypává sutí a nerezová vana je usazena na jemném štěrku.

Riviéra nově nabídne skluzavku a tobogán

Usazené a zasypané už jsou i technologie okolo bazénů a je připraven základ pro skluzavku a tobogán, který se na místo teprve doveze. „Počítáme s tím, že v květnu začnou první napouštěcí zkoušky. Napuštění trvá zhruba 20 dní, a pak je nutné udělat ještě hygienické zkoušky. Je otázka, jak to půjde rychle a podle toho se otevře," řekl Crha.

O prázdninách už by měl být provoz bez problémů. Na koupaliště chodí v létě za pěkného počasí kolem 3000 až 4000 lidí denně, v parných dnech i více. Kapacita je 7000 lidí. Koupaliště, které vzniklo již v 19. století, leží vedle toku Svratky v zeleném údolí.

Foto MMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

V podchodu pod hlavním nádražím dnes protestovali odpůrci zákona o...

sobota, 17. února 2018, 16:49

Happeningem proti novele zákona o zbraních protestovali dnes jeho odpůrci v podchodu pod brněnským nádražím. Na místě...

Většina Brňanů si přeje spíše nádraží v centru, ukázal výzkum

sobota, 17. února 2018, 12:53

Nejvyšší míru přijatelnosti - pro 64 procent - má mezi obyvateli Brna to, aby bylo modernizované hlavní nádraží pod...

Stovky lidé ve čtvrtek v Brně protestovaly proti popírání romského...

pátek, 16. února 2018, 15:56

Asi 250 lidí ve čtvrtek v průvodu se svíčkami prošlo Brnem, chtěli pokojně připomenout oběti romského holokaustu....

Mladý muž v noci podpálil dům. Chtěl, aby v něm uhořela jeho příbuzná

pátek, 16. února 2018, 14:51

Minulý týden v úterý krátce po půlnoci vyjížděli hasiči a záchranáři k požáru domu na Znojemsku. Starší žena při něm...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.