Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno se poprvé zapojí do Dnů dětské onkologie

 
úterý, 13. února 2018, 14:36

Udělejte dobrý skutek, myslete na druhé a přijďte podpořit onkologicky nemocné děti na I. ročník Dnů dětské onkologie v Brně. Akce nabídne vzdělávání i zábavu nejen pro malé pacienty. Dny dětské onkologie se uskuteční tento víkend od 16. do 18. února v centru města Brna i v prostorách Fakultní nemocnice Brno, Hvězdárny a planetária Brno a Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění. Vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám, stejně tak vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.

Na Dny dětské onkologie, které probíhají po celém světě, je pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Ve 14 hodin bude probíhat osvětová kampaň na náměstí Svobody, kde budou návštěvníci moci získat zlatou stužku a dozvědět se více informací o problematice onkologicky nemocných dětí. Hlavně děti se můžou těšit na soutěže a malování na obličej. 

Doktoři a další roztančí Svoboďák

Sobotní část programu odstartuje vesele - ve 14 hodin roztančí Svoboďák lékaři a pracovníci Dětské nemocnice, Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, Společně k úsměvu i Nemocničních klaunů. Návštěvníci se budou moci poradit přímo s lékaři z Fakultní nemocnice Brno. Odpočinou si v chillout zóně, zapojí se do výtvarné dílny či soutěží. Vaše děti si jistě nenechají ujít soutěž „varlat“ nebo dotazník, za jehož vyplnění bude každý respondent odměněn.

Od 15 hodin bude v Knihovně Jiřího Mahena v Brně probíhat čtení s Hanou Holišovou, ambasadorkou projektu, a Alešem Slaninou z Městského divadla Brno. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven foto koutek, malování na obličej a od 16 hodin neformální beseda vyléčených pacientů pod patronací organizace Společně k úsměvu. Ve stejnou dobu startuje osvětová kampaň i v areálu Hvězdárny a planetária Brno, kde bude také možné získat zlatou stužku, oddychnout v chillout zóně a využít malování na obličej.

Slavnostní večer a společná snídaně s pacienty

Od 20 hodin začne na Hvězdárně a planetáriu Brno slavnostní večer za pěveckého vystoupení Hany Holišové a Aleše Slaniny z Městského divadla Brno. Následovat bude projekce Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu. Zakončením slavnostního večera bude vypouštění balónků splněných přání, příchozí se mohou těšit na přípitek. Vstupenky na večerní program jsou k zakoupení za 200 Kč na pokladně hvězdárny nebo přes online rezervační systém.

V neděli 18. února posnídají malí dětští pacienti z Dětské nemocnice ve společnosti Aleše Slaniny z Městského divadla Brno a baletek NdB v kostýmech z představení Sněhurka.

Podrobnosti k celému programu jsou k dispozici na webových stránkách nebo na facebookovém profilu Dny dětské onkologie Brno.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Zdravotníklaun.cz | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

FOTO: Kancelář městského architekta navrhla novou podobu Halasova...

úterý, 13. února 2018, 14:07

Více místa pro lidi, více zeleně, nové chodníky pro pěší a méně aut – tak by se mohlo v budoucnu proměnit Halasovo...

V Pevnosti poznání o víkendu zjistíte, že Láska je věda 

úterý, 13. února 2018, 11:52

V sobotu 17. února a v neděli 18. února se bude v Pevnosti poznání v Olomouci odehrávat program ve jménu lásky. Láska...

Rodiče v Brně mohou vybrat základní školu pro své děti. V Lužánkách...

úterý, 13. února 2018, 11:32

Brněnští rodiče malých předškoláků budou mít od zítřka jedinečnou příležitost popovídat si se zaměstnanci základních...

Pozor! Veřejná debata o poloze brněnského nádraží se přesouvá o týden

úterý, 13. února 2018, 11:22

Brňané pozor! Středeční avizovaná veřejná debata na téma modernizace železničního uzlu Brno se přesouvá. Odehraje se...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.