Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mladá matka zabila své pětiměsíční miminko. U soudu dostala patnáct let vězení

 
středa, 11. října 2017, 15:29

Krajský soud v Brně dnes potrestal dvaadvacetiletou ženu 15 lety vězení se zvýšenou ostrahou za vraždu jejího pětiměsíčního dítěte. Dítě zemřelo v Brně loni na podzim, podle spisu po poranění hlavy. Obhajoba tvrdí, že o vraždu nešlo, navíc není jisté, zda čin nespáchal někdo jiný. Žena uvedla, že je jí to líto, ale že by dítěti úmyslně neublížila. Rozsudek není pravomocný, obhájce podal odvolání a případ bude řešit Vrchní soud v Olomouci.

„Je vyloučeno, aby zranění dítěte způsobila jiná osoba než obžalovaná. Není ani náznak, že by se tam měla pohybovat jiná osoba, a nemohl to být ani druh obžalované," uvedla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Dagmar Bordovská.

Událost se podle obžaloby stala v podvečer 14. listopadu 2016, kdy chlapec neustále plakal a žena byla ve stresu a vyčerpaná z péče o domácnost a o další dvě děti. Dítě podle spisu opakovaně napadla a způsobila mu poranění hlavy s krvácením do mozku. Podle znalců se to stalo tak, že dítě zemřelo po úderu hlavičkou do pevného předmětu. Například do stolu či kuchyňské linky. Podle státní zástupkyně je dvaadvacetiletá matka jediným člověkem, který čin mohl spáchat, protože její druh v tu dobu, kdy se čin pravděpodobně stal, byl v práci. „Jedinou osobou, která to mohla způsobit, je jeho matka. Šlo o jednání úmyslné, muselo být rychlé, razantní," uvedla ve své závěrečné řeči státní zástupkyně Eva Žďárská.

Po vyhlášení rozsudku žalobkyně uvedla, že soud rozhodl spravedlivě. „Ten trest je na samé dolní hranici, ale s ohledem na to, že ta maminka má ještě dvě nezletilé děti, o které se dodneška řádně starala a nebyla nikdy soudně trestána, tak se s takovým trestem určitě dá smířit," uvedla státní zástupkyně.

Podle obhajoby je ale v případu řada nejasností. Ohájce řekl, že pokud čin spáchala matka, nešlo o vraždu, protože v tom nebyl úmysl. Navíc není vůbec jisté, že čin spáchala matka, protože se do bytu mohl dostat kdokoli, uvedl. Navíc mohl čin spáchat i její druh před tím, než odjel do práce, míní obhájce. Dítě nebylo na rozdíl od dvou ostatních jeho vlastní. „Dítě bylo zraněné, proto i plakalo. Tento případ je typickou ukázkou toho, jak jednala policie, kdy nevěděla, kdo je pachatel," uvedl obhájce.

Žena před soudem při zahájení hlavního líčení v úterý jen uvedla, že by svému dítěti nikdy úmyslně neublížila. Dnes u soudu také vypovídaly znalkyně z oboru psychologie a psychiatrie. Žena podle posudků netrpí žádnou duševní poruchou, která by měla vliv na její rozpoznávací schopnosti.

Loni na podzim šlo v krátké době o druhé násilné úmrtí dítěte v Jihomoravském kraji. Na začátku loňského listopadu policisté uvedli, že vyšetřují násilnou smrt rok a půl staré holčičky z Vacenovic na Hodonínsku. Žena původně dávala smrt dcery do souvislosti s očkováním, které dítě ten den prodělalo, to ale policie vyloučila. Krajský soud v Brně vyměřil sedmnáctileté ženě letos v září čtyřletý nepodmíněný trest.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Kam dál?

Mladá matka je obžalovaná z vraždy pětiměsíčního kojence. Nechtěla...

úterý, 10. října 2017, 15:34

Brněnský krajský soud začal dnes projednávat případ loňského úmrtí pětiměsíčního kojence v Brně, z vraždy je obžalovaná...

Nejvyšší soud:18 let vězení za vraždu mladé dívky v arboretu platí

úterý, 29. srpna 2017, 13:26

Nejvyšší soud odmítl dovolání Radúze Šafránka, a potvrdil tak osmnáctiletý trest vězení za vraždu bývalé přítelkyně....

Voják, který v opilosti málem zastřelil kolegu, si odsedí rok vězení

úterý, 15. srpna 2017, 08:14

Na rok do vězení půjde sedmadvacetiletý voják Lukáš Šoupal, který loni v říjnu v baru ve Vyškově v opilosti těžce...

Homosexuální pár usilující o uznání rodičovství uspěl u Ústavního...

pondělí, 24. července 2017, 11:22

Dva homosexuální muži, kteří jsou podle kalifornského práva rodiče dítěte odnošeného náhradní matkou, uspěli u...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Za měsíc se v Brně otevřou brány...

  • Mladá dívka z Uherského Hradiště pašovala...

  • Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj...

  • Žárlivému muži vadilo, že se mladík bavil se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Opozice po neúspěchu vlády ve Sněmovně kritizuje Babiše

Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dnes nedostala důvěru Sněmovny a...

Analýza prvního kola prezidentských voleb

Prvního kola voleb se zúčastnilo jen o trochu více lidí než v prezidentských volbách před pěti...

Horáček Drahošovi nabídl své bigboardy nebo kontaktní...

Neúspěšný kandidát Michal Horáček nabízí svému úspěšnějšímu protikandidátovi Jiřímu Drahošovi do...