Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brňanka si objednala vraždu staršího manžela. Milenec ho za 50 milionů shodil z lomu Hády

 
středa, 12. prosince 2018, 11:49

Pokud o vraždu z listopadu loňského roku řeší v těchto dnech Krajský soud v Brně. Osmatřicetiletá žena podle obžaloby slíbila svému milenci 50 mil. Kč za vraždu jednasedmdesátiletého manžela, z dědictví mohla získat desítky milionů. Milenec s plánem souhlasil, seniora se neúspěšně pokusil shodit z lomu na kraji Brna. Muži se nic vážnějšího nestalo, ze srázu ho zachránili policisté. Oběma obžalovaným hrozí až 20 let vězení. Milenec dnes u soudu začal vypovídat o svém vztahu s obžalovanou ženou.

Mladá manželka se chtěla zbavit staršího muže a nechat si jeho peníze

Senior v lomu málem přišel o život 4. listopadu 2017. Plán na jeho likvidaci vymyslela obžalovaná Eva G. už dříve. „Pojala záměr usmrtit manžela, a opatřit si tak majetkový prospěch v řádu desítek milionů korun z dědictví po něm. Následně vymyslela plán k jeho fyzické likvidaci a přemluvila svého milence, aby ho realizoval. Za usmrcení manžela mu slíbila odměnu 50 milionů korun," uvedl v obžalobě státní zástupce Milan Richter.

VIDEO: Pokus o vraždu přímo před očima svědků. Muž visel na skále na Hádech, zachránil ho policista 

Milenec seniora shodil z lomu, ten se dokázal zachytit

Obžalovaný osmadvacetiletý Josef Kopriva manžela své milenky pod záminkou prodeje pozemků vylákal do lomu Hády na okraji Brna. Tam ho podle obžaloby asi 45 minut vodil po lomu, nakonec ho podle státního zástupce povalil a shodil ze srázu, který měl hloubku asi 18 metrů. Starý muž se zachytil kousek pod okrajem lomu. Kopriva se ho podle obžaloby snažil skopnout a házel mu do obličeje písek, později odešel.

Visícímu muži pomohli kolemjdoucí

Muže visícího na srázu našli dva náhodní kolemjdoucí, kteří zavolali policii a zároveň se ho snažili držet za ruce, aby nespadl. Seniora tehdy vytáhli nahoru i díky policistovi, který se k němu spustil na provaze. Policie o případu tehdy informovala na mimořádné tiskové konferenci.

Kopriva je obžalovaný z pokusu o vraždu, státní zástupce s ním zahájil trestní stíhání i pro podvody a vydírání. Žena se zpovídá z účastenství na pokusu o vraždu. Hlavní líčení podle předsedy senátu Miloše Žďárského dnes neskončí, v příštím termínu by měl například vypovídat poškozený senior.

Napsal(a) ČTK | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Osmnáctiletý mladík ubodal svou matku k smrti. Nejvyšší soud mu...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 11:42

Nejvyšší soud (NS) zvýšil mladíkovi z Dobřichovic u Prahy trest za vraždu matky na deset let vězení. Původně mu Vrchní...

Muž vyhrožoval, že vyhodí do povětří vlaky RegioJet a Leo Express,...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 15:00

Krajský soud v Brně zamítnutím odvolání potvrdil trest osm let vězení muži, který podle spisu vydíral podnikatele...

Muž se pokusil znásilnit dívku vracející se z ohňostrojů na Prýglu, u...

středa, 7. listopadu 2018, 08:21

Nejdříve jí nabídl peníze za sex, když odmítla, rozhodl se vzít, co chtěl, za pomocí násilí. Brněnský krajský soud...

Policista byl neprávem obviněn ze znásilnění svého pětiletého syna. Z...

úterý, 4. září 2018, 05:54

Měsíce neoprávněného vězení, konec kariéry policisty a pověst pedofila, který znásilňuje vlastní dítě. S tímto vším...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.