Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zastupitelka Vítková opouští stranu TOP 09, nelíbí se jí vedení Brna

 
pondělí, 31. března 2014, 13:34

Brněnská zastupitelka Petra Vítková rezignovala dnes na členství v TOP 09. Nelíbí se jí systém řízení Brna a stranická příslušnost, která ničemu nesvědčí, řekla dnes novinářům. Do konce volebního období zůstane nezávislá. Zároveň založila sdružení nezávislých kandidátů A co Brno?

Prostřednictvím sdružení hodlá sestavit kandidátní listinu pro podzimní komunální volby v Brně a jeho městských částech. K tomu ale z volebního zákona potřebuje téměř třicet tisíc podpisů, které musí nasbírat do srpna. Podle předsedy brněnské TOP 09 Jaroslava Kacera je rezignace svobodným rozhodnutím Vítkové.

"V politických stranách v komunální politice je na kandidátkách, v radě nebo městských částech pár schopných jedinců. Vedle nich je tam zástup lidí, kteří byli na kandidátce ve většině případů pouze proto, aby nedělali problémy těm schopnějším a hlavně aby správně hlasovali," uvedla Vítková. Nelíbí se jí řízení Brna. "Řídí ho pět lidí a já bych chtěla, aby to fungovalo jinak. Nevystupuji proti straně TOP 09, není lepší ani horší než některá jiná strana. Funguje to v ní ale stejně jako v ostatních. Vede ji předseda a další dva tři lidé, jejichž názorem se pak řídí ostatní," řekla Vítková.

TOP 09 její rozhodnutí respektuje. "Je to její svobodná volba. Uvidíme, jaké budou její další kroky. Podle toho budeme dál postupovat," sdělil brněnský předseda TOP 09 Kacer.

Vítková hodlá změny docílit kandidátní listinou nového sdružení nezávislých kandidátů A co Brno?, které založila. Bude však muset sehnat téměř třicet tisíc podpisů. "Nezávislou kandidátku nesmí nikdo podle volebního zákona sestavit bez toho, aby měl petiční arch a na něm sedm procent podpisů voličů z dané oblasti, což je pro nás Brno," uvedla Vítková.

Podpisy už začala sbírat a odevzdat je musí více než dva měsíce před volbami. "Letošních komunálních voleb se chceme zúčastnit. Budeme kandidovat jak na magistrát, tak ve všech devětadvaceti městských částech. Podle mých odhadů budou mít kandidátní listiny přes šest set jmen," dodala Vítková. 

Oslovit chce lidi z podnikatelského prostředí, ale také veřejnost. "Rádi bychom, aby se k nám připojili lidé, kteří v politice nikde nebyli, ale jsou už ze všeho naštvaní," dodala Vítková.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Aktivisté demonstrovali v Brně proti ruské intervenci na Krymu

sobota, 15. března 2014, 17:54

Zhruba třicítka aktivistů v sobotu v Brně demonstrovala proti zásahu ruských vojáků na ukrajinském Krymu. S vlajkami a...

Máme naději a nevzdáme se, prohlásili protestující

neděle, 2. března 2014, 15:53

Nesouhlas se vstupem ruských vojsk na Ukrajinu přišla v neděli ve dvě hodiny odpoledne před ruský konzulát v ulici...

Proti ruským vojskům na Ukrajině budou protestovat před konzulátem

neděle, 2. března 2014, 08:30

Přineste květiny. Touto větou vyzvala k účasti na nedělním vyjádření nesouhlasu proti dění na Ukrajině uživatele na...

Starosta Starého Lískovce podal trestní oznámení na poslankyni KSČM...

úterý, 25. února 2014, 13:37

Poslankyni Martě Semelové (KSČM) hrozí trestní stíhání za její výroky k historickým událostem, jako byla například...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.