Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová vyhláška zakazuje hazard v dalších městských částech

 
úterý, 9. prosince 2014, 13:41

Radní města dnes schválili návrh změny obecně závazné vyhlášky o regulaci provozu loterií a jiných her v Brně. Reagují tím na stanovisko antimonopolního úřadu z 1. září tohoto roku.

Ten označil původní vyhlášku za rozpornou s principy ochrany hospodářské soutěže regulaci provozu loterií a jiných podobných her prováděnou formou povolení provozu pouze na konkrétních adresách v obci. 

Obcím, které tento způsob regulace používají, doporučil, aby provedly změnu s účinností od 1. ledna 2015. 

V návaznosti na toto stanovisko se městské části Černovice, Chrlice, Líšeň, Řečkovice a Mokrá Hora, Starý Lískovec, Tuřany, Vinohrady, Žebětín, Brno-jih, Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Medlánky, Ořešín, Slatina, Žabovřesky a Židenice připojují k absolutnímu zákazu používání hracích terminálů a k zákazu kasin a živých her, jakými jsou například karty nebo žetony. 

Tento plošný zákaz již platí v městských částech Bystrc, Jundrov, Královo Pole, Brno-střed a Nový Lískovec.

Ve zbývajících městských částech, v Bohunicích, Ivanovicích, Jehnicích, Kníničkách, Komíně, v Brně-severu,  Útěchově a Bosonohách, je ve vyhlášce navrhováno zakázat provozovat technická zařízení (terminály). Mají být ale povoleny živé hry v kasinech kromě Bosonoh, kde už jsou nyní zakázány.

„Provozní dobu provozoven nebo oddělených částí provozoven či samostatných místností, v nichž se provozují loterie a podobné hry této vyhlášky, si provozovatelé těchto zařízení na území města Brna stanoví v pracovních dnech v časovém rozmezí od půlnoci do sedmi hodin a od 14 hodin do půlnoci,“ upřesnil povolenou dobu tiskový mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Podle návrhu novelizované vyhlášky budou muset být v pracovních dnech v době od 7 do 14 hodin tyto provozovny nebo jejich části uzavřeny.

Poslední slovo budou mít zastupitelé města. Ti novelu vyhlášky budou projednávat a schvalovat na zasedání 19. prosince. 

 


 

Kam dál?

Brno-střed také zavede elektronickou přihlášku do školek

pondělí, 8. prosince 2014, 16:01

Brno-střed zavede jako poslední z 29 městských částí v Brně možnost elektronické přihlášky dětí do školek. Dosud museli...

Politici, klidně si zvedněte platy. Ale choďte do práce...

pondělí, 8. prosince 2014, 15:48

Platy politiků, to je věčné téma. Ačkoliv se nám někteří snaží namluvit, že pozice poslance nebo senátora je práce jako...

Bývalý tajemník Brna-střed získal těsně po volbách městský byt

pondělí, 8. prosince 2014, 10:05

Bývalý tajemník městské části Brno-střed Stanislav Pšeja zprivatizoval těsně po volbách obecní byt v centru města. Za...

Návrh rozpočtu města je předložen k připomínkování

úterý, 2. prosince 2014, 14:18

Brněnští radní na pondělním jednání projednali vedle dalších bodů také návrh rozpočtu statutárního města Brna a města...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.