Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová vyhláška zakazuje hazard v dalších městských částech

 
pátek, 19. prosince 2014, 11:27

Zastupitelé města dnes schválili novelu obecně závazné vyhlášky o regulaci provozu loterií a jiných her v Brně. Omezili tak provozování hazardu v dalších městských částech, kde dosud platily výjimky.

Oproti vyhlášce, která vstoupila v platnost v polovině tohoto roku, se její novelizací připojují k absolutnímu zákazu používání hracích terminálů a k zákazu kasin a živých her, jakými jsou například karty nebo žetony také městské části Černovice, Chrlice, Líšeň, Řečkovice a Mokrá Hora, Starý Lískovec, Tuřany, Vinohrady, Žebětín, Brno-jih, Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Medlánky, Ořešín, Slatina, Žabovřesky a Židenice.

Ve zbývajících městských částech, v Bohunicích, Ivanovicích, Jehnicích, Kníničkách, Komíně, v Brně-severu,  Útěchově a Bosonohách, je ve vyhlášce zakázáno provozovat technická zařízení (terminály). Jsou ale povoleny živé hry v kasinech.

„Provozní dobu provozoven nebo oddělených částí provozoven či samostatných místností, v nichž se provozují loterie a podobné hry této vyhlášky, si provozovatelé těchto zařízení na území města Brna stanoví v pracovních dnech v časovém rozmezí od půlnoci do sedmi hodin a od 14 hodin do půlnoci,“ upřesnil povolenou dobu náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno).

Z tohoto časového vymezení vyplývá, že v pracovních dnech v době od 7 do 14 hodin musejí být tyto provozovny nebo jejich části uzavřeny.

Tlak na zrušení či omezení heren a restaurací s hracími automaty ze strany města přináší postupně pozitivní výsledky. „Zatímco k 1. lednu tohoto roku bylo v Brně 322 heren, nebo restaurací s hracími automaty, k 1. prosinci se jejich počet snížit na 158, tedy přibližně polovinu,“ konstatoval náměstek primátora Martin Ander (Strana zelených).

Zástupci sázkových a loterijních společností, kteří na zasedání zastupitelstva vystoupili ve veřejné rozpravě, ale upozornili na skutečnost, že razantní zásah do herního průmyslu může způsobit citelný úbytek finančních prostředků do městské pokladny a do budoucna tak výrazně ovlivnit rozpočet města a městských částí.

 


 

Kam dál?

Kraj založí společnost na záchranu Grand Prix v Brně

čtvrtek, 18. prosince 2014, 15:40

Jihomoravští zastupitelé dnes schválili vznik krajské společnosti, která by měla oficiálně zaštiťovat pořádání závodu...

Novým Haškovým náměstkem bude Marek Šlapal

čtvrtek, 18. prosince 2014, 15:25

Novým náměstkem jihomoravského hejtmana Michala Haška(ČSSD) bude od února Marek Šlapal (ČSSD), nyní krajský radní. Ve...

Za chybu strážníků při nasazení botičky zodpovídá město

čtvrtek, 18. prosince 2014, 08:56

Pokud strážníci neoprávněně nasadí autu botičku, nese zodpovědnost město jako zřizovatel obecní policie, a nikoliv...

Brněnští zelení chtějí pozměnit projekt na úpravu přednádraží

pondělí, 15. prosince 2014, 16:03

Brněnští zelení chtějí pozměnit projekt na úpravu prostoru před nádražím. Plánují tam mimo jiné vyloučit průjezdnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.