Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nevolte malé strany, vzkázaly špičky ČSSD z Brna

 
pátek, 25. října 2013, 12:29

Nevolte malé strany, pokud nedosáhnou pěti procent pro vstup do Poslanecké sněmovny, váš hlas se přerozdělí ve prospěch ostatních. To vzkázal lidem předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na dnešním ukončení volební kampaně ČSSD v Brně. Ujistil také přítomné lidi, že pokud ČSSD v předčasných volbách uspěje, určitě nepůjde do koalice s ODS nebo s TOP 09.

"Je důležité, aby lidé zbytečně netříštili hlasy. Aby nevolili politické strany, které ani nedostanou pět procent, do Sněmovny se nedostanou, propadnou a jejich hlasy se přerozdělí ve prospěch těch ostatních. Je důležité, aby lidé zvolili strany, které mají šanci uspět," řekl dnes v Brně skupině voličů a novinářů na Moravském náměstí Sobotka. Ze všech stran, které mají šanci se do Sněmovny dostat, vyloučil předseda strany spolupráci pouze s ODS a s TOP 09, které se podle něj podílely na devastaci ČR a mohou za nespokojenost, která ve společnosti panuje.

ČSSD volby v roce 2010 vyhrála, získala 22 procent hlasů. Vládu však nakonec sestavily pravicové strany. Nyní si ČSSD postavila program na tom, že nabízí změnu. "Pokud sociální demokracie volby vyhraje a sestaví vládu, tak předložíme návrhy řady zákonů, na které lidé už dlouho čekají. Jedním z prvních bude zákon o majetkových přiznáních," řekl Sobotka. Podle něj ČSSD počítá také se zrušením poplatků ve zdravotnictví a přijme řadu opatření na posílení hospodářského růstu.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka kandiduje na listině za Jihomoravský kraj na prvním místě, druhý je současný hejtman Michal Hašek. Volební místnosti pro předčasné volby se otevřou v pátek ve 14:00.

Zdroj ČTK

Štítky Brno, kampaň, volby, 2013, ČSSD

 


 

Kam dál?

Rektor Bek nedostal pozvánku na Hrad, prý kvůli odmítnutí Zemana

čtvrtek, 24. října 2013, 19:02

Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek nedostal pozvání na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě....

Největší volební okrsek v ČR, újezd Březina, má jen dva voliče

středa, 23. října 2013, 09:59

V rozlohou největším volebním okrsku v zemi, kterým je s 16.000 hektary Vojenský újezd Březina u Vyškova, žijí pouze...

Volby 2013 – jdeme do finále

úterý, 22. října 2013, 10:37

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny by na jižní Moravě podle průzkumu tzv. volebního potenciálu, který pro Českou...

Předčasné volby se blíží - už víte koho budete volit?

čtvrtek, 26. září 2013, 13:53

Ve dnech 25. a 26. října se v České republice uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Průzkumů volebních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.