Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návrh rozpočtu města je předložen k připomínkování

 
úterý, 2. prosince 2014, 14:18

Brněnští radní na pondělním jednání projednali vedle dalších bodů také návrh rozpočtu statutárního města Brna a města Brna (bez městských částí) na rok 2015. V obou případech je rozpočet nastaven jako vyrovnaný.

Samotné město by mělo hospodařit s částkou 10,67 miliardy Kč. Provozní výdaje mají tvořit 77,6 procenta celkových výdajů.

Na investice se počítají s 2,39 miliardami, což představuje 22, 4 procenta celkových výdajů rozpočtu města.

Jako celek i s městskými částmi pak rozpočet statutárního města Brna počítá s částkou 11,72 miliardy Kč v příjmové i výdajové části.

„V souladu s ustanovením § 11, odst. 3 zákona. č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, je návrh rozpočtu města Brna zveřejněn na úřední desce a internetových stránkách města www.brno.cz, a to od 3. do 19. prosince,“ sdělil tiskový mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Připomínky k návrhu rozpočtu mohou občané města Brna, kteří dosáhli věku 18 let, uplatnit:

  • písemně doručením prostřednictvím Odboru rozpočtu a financování MMB na adrese: Malinovského nám. 3, 601 67 Brno (do 18. prosince 2014)
  • vyplněním a doručením formuláře, který bude dostupný na internetových stránkách www.brno.cz , v Informačním středisku v budobě magistrátu na Malinovského nám. 3 nebo na Odbor rozpočtu a financování MMB (do 18. prosince 2014),
  • ústně přímo na zasedání Zastupitelstva města Brna 19. prosince 2014.

Výše uvedené možnosti mají rovněž fyzické osoby, které nejsou občany města, ale dosáhly věku 18 let a vlastní na území Brna nemovitost a také fyzické osoby – cizí státní příslušníci, kteří dosáhli věku 18 let a jsou v Brně hlášeni k trvalému pobytu.

 


 

Kam dál?

Hejtman Hašek bude Zemanův poradce pro regionální rozvoj

pondělí, 1. prosince 2014, 17:36

Prezident Miloš Zeman zahájil dnes na Krajském úřadě Jihomoravského kraje třídenní návštěvu jižní Moravy. Prezident se...

Radní schválil organizační změny na magistrátu

pondělí, 1. prosince 2014, 16:42

Na dnešním jednání nově zvolení členové Rady města Brna schválili schéma řízení statutárního města Brna a Magistrátu...

Prezident zahájil návštěvu Jihomoravského kraje

pondělí, 1. prosince 2014, 12:02

Prezident České republiky Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou zahájil v pondělí 1. prosince 2014 třídenní návštěvu...

Další unijní miliony letí do Brna

sobota, 29. listopadu 2014, 14:30

Brno dostane z unijních peněz dalších téměř 52 milionů korun pro své parky, hřiště a sportoviště. Dotaci dnes schválil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.