Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž se seznámil s mladou ženou, vylákal z ní jenom peníze

 
středa, 23. července 2014, 10:28

Šestadvacetiletý Brňan využil naivity jednadvacetileté ženy, se kterou se seznámil přes internet. Během měsíce známosti se mu podařilo z ženy vylákat víc než sto třicet tisíc korun. Když zjistila, že nejsou úmysly nového přítele tak čisté, jak se tváří, byla již sama nepříjemně zadlužená.

"Vše začalo koncem května, kdy si dívka podala na jednom z internetových portálů inzerát, že hledá přítele k občasným schůzkám a následně se seznámila s mužem, který vystupoval pod jménem Petr Pokorný," uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Asi po čtrnácti dnech, kdy se spolu scházeli, muž dívku požádal o finanční výpomoc.

Jako důvod půjčky uvedl, že má kvůli exekuci zablokovaný účet. Mladá žena si sama půjčila od kamaráda čtyřicet tisíc korun, to však bylo pro muže málo a požadoval další obnos. Žena se tedy vydala do banky a zřídila si kontokorent, ze kterého vybrala další peníze. Podvodník, který v zamilované dívce našel dobrý zdroj příjmů neměl ani tak dost a chtěl další peníze. Poškozená neměla lepší nápad, než obejít další peněžní ústavy a založit si další účty s kontokorentem. K tomu si půjčila od dalšího kamaráda.

Ačkoli muž tvrdil, že všechny peníze vrátí, nestalo se tak. Naopak požadoval další hotovost a jeho žádosti a prosby se změnily ve vyhrožování. V tu dobu již dívka pochopila, že ji muž jen zneužívá a obrátila se na policii. 

"Na základě zjištěných informací kriminalisté muže zadrželi, obvinili a nyní podezřelý tráví čas ve vazební věznici. Za jeho jednání mu může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi," doplnila Straková.

 


 

Kam dál?

V Řikoníně na Brněnsku nepřišel k eurovolbám žádný volič

pondělí, 26. května 2014, 21:22

Řikonín na Brněnsku zaznamenal o víkendových volbách do Evropského parlamentu nulovou účast. Z 28 možných voličů...

Komentář: Zlý muž Šťástka

pondělí, 28. dubna 2014, 12:25

Až napočtvrté schválili nejtěsnější většinou osmadvaceti z pětapadesáti na dubnovém zasedání brněnští zastupitelé...

Ropákem rok 2013 je Zeman, "oceněn" byl i Babiš

pátek, 25. dubna 2014, 12:49

Anticenu Ropák za největší protiekologický počin loňska dostal prezident Miloš Zeman za podporu výstavby 380 km...

Michal Hašek zůstává hejtmanem, vzdal se poslaneckého mandátu

čtvrtek, 24. dubna 2014, 07:10

Vzdát se poslaneckého mandátu se ve středu večer rozhodl jihomoravský hejtman Michal Hašek. Splnil tak požadavek...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.