Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí extrémisté zrušili plánovaný pochod Brnem

 
úterý, 22. dubna 2014, 15:18

Vedení radikálního uskupení Dělnická mládež zrušilo své prvomájové setkání v Brně. Jeho příznivci, jichž mělo dorazit okolo 500, vyrazí do Ústí nad Labem. Podpoří tam setkání Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Dnes to řekl předseda Dělnické mládeže Erik Lamprecht.

Na setkání radikálů v Brně se připravovala nejen policie, ale i stovky jejich odpůrců z iniciativy Brno blokuje 2014! Sejít se chtěli ve stejný čas jako příznivci Dělnické mládeže a ukázat "klidným shromážděním", že v Brně radikály nechtějí. Lamprecht tyto reakce označil za komické.    

"Rozhodně nejsou důvodem, proč se v Brně nesejdeme. Do Ústí vyrazíme, protože nechceme tříštit síly," uvedl Lamprecht.

Na radnici Brno-střed má Dělnická mládež nahlášeny na 1. máje dvě akce v centru města. Uskupení by to umožnilo zvolit si na poslední chvíli lepší prostor k pořádání demonstrace. Příznivci Dělnické mládeže se scházejí na 1. máje v Brně zhruba každé dva roky. Je to obvykle spojeno s potyčkami s jejich odpůrci nebo s policií.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Policie zatkla zaměstnance krajského úřadu

středa, 16. dubna 2014, 14:03

Policie vyšetřuje řadového zaměstnance jihomoravského krajského úřadu. Policisté v úterý přišli i do sídla úřadu a...

Hašek nevyloučil, že zůstane hejtmanem i poslancem

úterý, 8. dubna 2014, 09:09

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) nevyloučil možnost, že zůstane hejtmanem i poslancem. Řekl to dnes ve vysílání...

Zastupitelka Vítková opouští stranu TOP 09, nelíbí se jí vedení Brna

pondělí, 31. března 2014, 13:34

Brněnská zastupitelka Petra Vítková rezignovala dnes na členství v TOP 09. Nelíbí se jí systém řízení Brna a stranická...

Aktivisté demonstrovali v Brně proti ruské intervenci na Krymu

sobota, 15. března 2014, 17:54

Zhruba třicítka aktivistů v sobotu v Brně demonstrovala proti zásahu ruských vojáků na ukrajinském Krymu. S vlajkami a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.