Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ministr Blažek projednával novelizaci trestního řádu

 
úterý, 16. října 2012, 13:40

Státní zastupitelství, prokuratura, ale i novelizace trestního řádu byly hlavními tématy setkání v Brně mezi ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) a jeho slovenským protějškem Tomášem Borcem.

„Hovořili jsme o úpravě státního zastupitelství u nás a o prokuratuře, která je na Slovensku. Máme dva modely, které fungují. Na Slovensku je uzavřený, u nás příliš otevřený. Je potřeba hledat něco mezi tím, co bude fungovat nikoliv ke spokojenosti politiků, ale veřejnosti,“ uvedl Pavel Blažek.

Jednání se zúčastnil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, podle kterého je potřeba novelizovat trestní řád.

„Již delší dobu říkám, že jsme v České republice povýšili formu nad obsah. Trestní řízení je formalistické, kazuisticky máme vedle sebe několik druhů řízení, která využíváme, jak je potřeba. Mám pocit, že to nesvědčí obviněnému a z právníků, ať už jsou to obhájci nebo státní zástupci, to dělá kouzelníky s právem, což není dobré pro právní jistotu,“ řekl Pavel Zeman.

Podle něj by měl být nový trestní řád jednodušší. „Trestní řád je potřeba zformalizovat tak, aby bylo zachováno právo na spravedlivý proces,“ sdělil.

Napsala Lenka Horáková, Mediafax
Foto: www.modrenoviny.cz

 


 

Kam dál?

ČSSD bude o koalici vyjednávat s KDU-ČSL i komunisty

pondělí, 15. října 2012, 20:57

Jihomoravská ČSSD začne vyjednávat o krajské koalici s KDU-ČSL i KSČM. „Z jednání jsme vyloučili ODS a TOP 09,“ sdělil...

ODS post senátora neobhájila, ve druhém kole se utkají ženy

pondělí, 15. října 2012, 09:15

Bývalý primátor a senátor Richard Svoboda (ODS) končícího šestiletého funkčního období svoje pokračování v horní komoře...

Nejsilnější stranou v kraji je ČSSD, druzí byli komunisté

neděle, 14. října 2012, 16:26

Letošních voleb se v Jihomoravském kraji účastnilo 37,75 % oprávněných voličů. To je zhruba o pět procent méně než před...

Volební průzkumy na jižní Moravě favorizují ČSSD

středa, 10. října 2012, 18:59

I když oproti volbám před čtyřmi lety zřejmě oslabí, volební průzkumy uspořádané agenturami před televizní a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.