Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ministr Blažek projednával novelizaci trestního řádu

 
úterý, 16. října 2012, 13:40

Státní zastupitelství, prokuratura, ale i novelizace trestního řádu byly hlavními tématy setkání v Brně mezi ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) a jeho slovenským protějškem Tomášem Borcem.

„Hovořili jsme o úpravě státního zastupitelství u nás a o prokuratuře, která je na Slovensku. Máme dva modely, které fungují. Na Slovensku je uzavřený, u nás příliš otevřený. Je potřeba hledat něco mezi tím, co bude fungovat nikoliv ke spokojenosti politiků, ale veřejnosti,“ uvedl Pavel Blažek.

Jednání se zúčastnil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, podle kterého je potřeba novelizovat trestní řád.

„Již delší dobu říkám, že jsme v České republice povýšili formu nad obsah. Trestní řízení je formalistické, kazuisticky máme vedle sebe několik druhů řízení, která využíváme, jak je potřeba. Mám pocit, že to nesvědčí obviněnému a z právníků, ať už jsou to obhájci nebo státní zástupci, to dělá kouzelníky s právem, což není dobré pro právní jistotu,“ řekl Pavel Zeman.

Podle něj by měl být nový trestní řád jednodušší. „Trestní řád je potřeba zformalizovat tak, aby bylo zachováno právo na spravedlivý proces,“ sdělil.

Napsala Lenka Horáková, Mediafax
Foto: www.modrenoviny.cz

 


 

Kam dál?

ČSSD bude o koalici vyjednávat s KDU-ČSL i komunisty

pondělí, 15. října 2012, 20:57

Jihomoravská ČSSD začne vyjednávat o krajské koalici s KDU-ČSL i KSČM. „Z jednání jsme vyloučili ODS a TOP 09,“ sdělil...

ODS post senátora neobhájila, ve druhém kole se utkají ženy

pondělí, 15. října 2012, 09:15

Bývalý primátor a senátor Richard Svoboda (ODS) končícího šestiletého funkčního období svoje pokračování v horní komoře...

Nejsilnější stranou v kraji je ČSSD, druzí byli komunisté

neděle, 14. října 2012, 16:26

Letošních voleb se v Jihomoravském kraji účastnilo 37,75 % oprávněných voličů. To je zhruba o pět procent méně než před...

Volební průzkumy na jižní Moravě favorizují ČSSD

středa, 10. října 2012, 18:59

I když oproti volbám před čtyřmi lety zřejmě oslabí, volební průzkumy uspořádané agenturami před televizní a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.