Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jižní centrum chce uzavřít novou smlouvu s Wannieck gallery

 
čtvrtek, 25. dubna 2013, 08:37

Brněnská městská společnost Jižní centrum chce obnovit spolupráci s galerií Wannieck gallery a uzavřít s jejími představiteli novou nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Schválili to dnes na svém zasedání její představitelé.

Zástupce galerie ale bude muset zaplatit jistotu ve výši ročního nájemného. Galerie dostala z prostor vlastněných městskou společností výpověď v únoru kvůli neplacení nájmu a podobné situace se chce Jižní centrum podle předsedkyně představenstva Naděždy Křemečkové vyvarovat.

Wannieck gallery také podle smlouvy bude muset umožnit využití prostor pro koncerty Filharmonie Brno za snížené nájemné a nově zorganizovat dopravu a parkování v areálu.

„Tyto základní podmínky spolupráce byly v minulém týdnu s nájemcem projednány a z důvodu pracovního vytížení nájemce budou jednání o finální podobě smlouvy pokračovat v dalších dnech,“ uvedla Křemečková. Nová smlouva by měla být podepsaná k 1. květnu.

Galerie je od začátku dubna zavřená a sbírky zabalené a připravené k vystěhování. „Smlouva se nyní připomínkuje u právníků. Doufáme, že se to co nejdříve vyřeší a budeme moci znovu otevřít, už kvůli naplánovaným výstavám," řekla ředitelka Wannieck gallery Petra Lekešová.

Nájem by i s novou smlouvou zůstal na 150 tisíc korun měsíčně, stejně jako dříve.

Wannieck gallery spravuje jedinečnou sbírku současného umění. Sídlí v bývalé tovární hale Vaňkovka mezi železničním a autobusovým nádražím a kromě výstav tam pořádala různé společenské akce.

Galerie dlužila v době výpovědi smlouvy městské společnosti zhruba půl milionu korun, druhý den ale dluh doplatila. Proti vystěhování galerie se postavila řada osobností a umělců, vznikla i petice.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook, Wannieck Gallery

 


 

Kam dál?

Město ušetří za elektřinu díky elektronické aukci

úterý, 23. dubna 2013, 14:41

Na tři a půl hodiny se protáhla první elektronická aukce, kterou vyhlásilo město na nákup elektrické energie. V úterý...

Město prodalo bývalý kojenecký ústav za 65 milionů

středa, 10. dubna 2013, 10:42

Brněnský magistrát prodal budovu bývalého kojeneckého ústavu v ulici Hlinky společnosti Energocentrum MK za 65 milionů...

Nová anketa: O ulici Václava Havla rozhodnou pouze Brňané

pondělí, 8. dubna 2013, 11:49

Město Brno se vložilo do diskuze a záměru pojmenovat jednu z ulic po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Anketa,...

Kvůli chybě v dokumentaci má město přijít o 240 milionů

pátek, 29. března 2013, 13:03

Brněnský magistrát má dostat kvůli chybě v dokumentaci od ministerstva financí o 240 milionů korun méně na opravu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.