Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jižní centrum chce uzavřít novou smlouvu s Wannieck gallery

 
čtvrtek, 25. dubna 2013, 08:37

Brněnská městská společnost Jižní centrum chce obnovit spolupráci s galerií Wannieck gallery a uzavřít s jejími představiteli novou nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Schválili to dnes na svém zasedání její představitelé.

Zástupce galerie ale bude muset zaplatit jistotu ve výši ročního nájemného. Galerie dostala z prostor vlastněných městskou společností výpověď v únoru kvůli neplacení nájmu a podobné situace se chce Jižní centrum podle předsedkyně představenstva Naděždy Křemečkové vyvarovat.

Wannieck gallery také podle smlouvy bude muset umožnit využití prostor pro koncerty Filharmonie Brno za snížené nájemné a nově zorganizovat dopravu a parkování v areálu.

„Tyto základní podmínky spolupráce byly v minulém týdnu s nájemcem projednány a z důvodu pracovního vytížení nájemce budou jednání o finální podobě smlouvy pokračovat v dalších dnech,“ uvedla Křemečková. Nová smlouva by měla být podepsaná k 1. květnu.

Galerie je od začátku dubna zavřená a sbírky zabalené a připravené k vystěhování. „Smlouva se nyní připomínkuje u právníků. Doufáme, že se to co nejdříve vyřeší a budeme moci znovu otevřít, už kvůli naplánovaným výstavám," řekla ředitelka Wannieck gallery Petra Lekešová.

Nájem by i s novou smlouvou zůstal na 150 tisíc korun měsíčně, stejně jako dříve.

Wannieck gallery spravuje jedinečnou sbírku současného umění. Sídlí v bývalé tovární hale Vaňkovka mezi železničním a autobusovým nádražím a kromě výstav tam pořádala různé společenské akce.

Galerie dlužila v době výpovědi smlouvy městské společnosti zhruba půl milionu korun, druhý den ale dluh doplatila. Proti vystěhování galerie se postavila řada osobností a umělců, vznikla i petice.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook, Wannieck Gallery

 


 

Kam dál?

Město ušetří za elektřinu díky elektronické aukci

úterý, 23. dubna 2013, 14:41

Na tři a půl hodiny se protáhla první elektronická aukce, kterou vyhlásilo město na nákup elektrické energie. V úterý...

Město prodalo bývalý kojenecký ústav za 65 milionů

středa, 10. dubna 2013, 10:42

Brněnský magistrát prodal budovu bývalého kojeneckého ústavu v ulici Hlinky společnosti Energocentrum MK za 65 milionů...

Nová anketa: O ulici Václava Havla rozhodnou pouze Brňané

pondělí, 8. dubna 2013, 11:49

Město Brno se vložilo do diskuze a záměru pojmenovat jednu z ulic po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Anketa,...

Kvůli chybě v dokumentaci má město přijít o 240 milionů

pátek, 29. března 2013, 13:03

Brněnský magistrát má dostat kvůli chybě v dokumentaci od ministerstva financí o 240 milionů korun méně na opravu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.