Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno má nadále zájem o veletržní areál

 
úterý, 10. února 2015, 11:09

Nový brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) se vrátil k myšlence nabytí většinového podílu v akciové společnosti Veletrhy Brno. Dne 23. ledna se setkal s primátorem města Düsseldorf jako představitelem většinového akcionáře Messe Düsseldorf, aby dojednal další komunikaci a postup.

Brněnský primátor nadále považuje za jednu z programových priorit dořešení nabytí většinového majetkového podílu ve společnosti Veletrhy Brno poté, co většinový vlastník Messe Düsseldorf potvrdil záměr z akcionářské struktury společnosti vystoupit.

Po jednání se oba primátoři dohodli na tom, že bude zaktualizován odhadní posudek společnosti Veletrhy Brno vypracovaný poradenskou firmou PWC a bude pověřen externí poradce pro jednání s Messe Düsseldorf.

V rámci Magistrátu města Brna bude zřízena expertní pracovní skupina, která bude připravovat veškeré právní a ekonomické podklady kolektivním orgánům města pro jejich další rozhodování.

V březnu zároveň dojde k výměně zástupců města v orgánech společnosti Veletrhy Brno.

„Město má zájem na dalším posílení veletržního průmyslu v Brně, které patří k významným veletržním městům Evropy. Rozhodnutí Messe Düsseldorf z brněnského angažmá vystoupit je třeba považovat za definitivní a současně je třeba využít opci k nabytí akcií tak, aby město neztratilo vliv a kontrolu nad strategicky důležitou společností. Ve spolupráci s vedením Veletrhů Brno chceme zvažovat optimální využití brněnského výstaviště tak, aby nebylo narušeno veletržní podnikání v Brně,“ řekl Vokřál.

„Město by mělo převzít většinový podíl Veletrhů Brno co nejdříve,“ „Ukončení současného patového stavu je v zájmu všech zúčastněných stran, obou hlavních akcionářů a hlavně firmy. Jsem přesvědčen, že převedení většinového majetkového podílu na město ukončí spekulace o neveletržním využití výstaviště a bude garantovat zachování veletržních aktivit a jejich efektů, které jsou pro město nenahraditelné,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Firma má naplánovaný veletržní kalendář do roku 2018. Od roku 2010 významně snížila zadluženost a změnila ztrátové hospodaření z let 2009 a 2010 na ziskové.

„Veletrhy Brno hospodaří s velmi dobrou likviditou a bezproblémově plní své závazky vůči bankám a dodavatelům. Hospodaření společnosti je auditováno společností KPMG vždy bez výhrady,“ konstatoval Kuliš.

 


 

Kam dál?

Koalice si 100 dnů od podpisu chválí vzájemnou komunikaci

pondělí, 9. února 2015, 20:56

Koalice v Brně složená z hnutí ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených si po 100 dnech od podpisu koaliční smlouvy...

Odbory chtějí růst platů státních úředníků o čtvrtinu. Není to málo,...

úterý, 3. února 2015, 19:36

Nedávno jsme diskutovali o zvyšování platů politiků, které si chtěli prosadit navzdory empiricky podloženým pochybám o...

Škromach chce kandidovat na prezidenta, potvrdil v Brně

pondělí, 2. února 2015, 15:09

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) dnes v Brně řekl, že bere vážně svoji kandidaturu na prezidenta. V...

Mohyla míru hostila setkání tří premiérů

čtvrtek, 29. ledna 2015, 15:28

Jednání tří předsedů vlád – České, Slovenské a Rakouské republiky – hostila ve čtvrtek 29. ledna 2014 Památník Mohyla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.