Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Brno rezignoval

 
pondělí, 26. srpna 2019, 19:06

V Nemocnici Milosrdných bratří v Brně rezignoval téměř po devíti letech ředitel Josef Drbal. Skončí k poslednímu srpnu, řekl ČTK náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Důvody nechtěl komentovat, ani Drbal se k nim nevyjádřil. Nemocnice za jeho vedení výrazně snížila výši provozní dotace od Brna jako zřizovatele. Město vypíše výběrové řízení, nového ředitele chce mít podle Hladíka nejpozději k 1. lednu příštího roku.

Drbal byl ještě v minulém volebním období koaličním zastupitelem v Brně za TOP 09 v koalici složené z ANO, KDU-ČSL, Žít Brno s podporou Pirátů, Strany zelených a TOP 09. Po volbách ale vede radnici koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD. TOP 09 se do zastupitelstva nedostala.

Podle Hladíka podal Drbal rezignaci minulý týden a skončí na konci srpna. "Hovořil jsem s ním a můžu jen říct, že mu děkuju za celou tu dobu, co tam působil. Byl ředitelem skoro devět let," uvedl Hladík. Podle něj vzala rada města rezignaci na vědomí a vypíše výběrové řízení. Bude také rozhodovat o tom, kdo nemocnici do výběru nového ředitele povede.

K důvodům rezignace ale Hladík neřekl nic stejně jako Drbal. "Rozhodl jsem se v té funkci skončit a nemám v plánu to nijak komentovat," uvedl Drbal. Za téměř devět let se podle něj podařilo investovat přes 200 milionů korun do pracovišť v Polní ulici, ale také významně snížit provozní dotaci od města jako zřizovatele. "Když jsem přicházel, byla kolem 48 milionů každý rok. Nyní je kolem 11 milionů a funguje to tak už několik let," uvedl Drbal.

Nemocnice Milosrdných bratří patří Hospitálskému řádu sv. Jana z Boha, provozuje ji ale město. Nemocnice má kolem 500 zaměstnanců, roční rozpočet je kolem půl miliardy korun.

 

Napsal(a) ČTK | Foto ČT
 


 

Kam dál?

Z jižní Moravy zaznívají hlasy pro odchod ČSSD z vlády

sobota, 13. července 2019, 12:09

Od členů předsednictva ČSSD z jižní Moravy zaznívají po lánské schůzce hlasy pro odchod z vlády. Podle krajské...

Ministr životního prostředí zamířil na jižní Moravu. Na boj se suchem...

úterý, 2. července 2019, 15:00

Dvoudenní návštěva ministra životního prostředí Richarda Brabce na jižní Moravě začala v úterý 2. července. Zajímat se...

Lidovci si v Brně zvolili nového předsedu. Pavla Bělobrádka nahradil...

pátek, 29. března 2019, 22:26

Vedení KDU-ČSL v pátek na sjezdu v Brně převzal po osmi letech od Pavla Bělobrádka poslanec Marek Výborný. Ve druhém...

Švachula složil mandát zastupitele Brna-středu, je vyloučen z ANO

pátek, 15. března 2019, 11:59

Bývalý radní městské části Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO) se vzdal mandátu zastupitele. ČTK to dnes řekla Karin...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.