Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První změna v nové koalici. Pirátka Gregorová se vzdala pozice radní, nahradí ji Marek Fišer

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 11:14

Ještě před ustanovujícím zastupitelstvem zaznamenává nová brněnská koalice první výraznou změnu. Dvojka Pirátů Markéta Gregorová, která byla kritičkou okolností vzniku koalice, se vzdala pozice radní pro kulturu. Nahradí ji Marek Fišer, aktivní propagátor nového stadionu Za Lužánkami a pětka pirátské kandidátky.

Za rozhodnutím stál vnitřní rozpor z koalice

„Po společné diskuzi v rámci pirátského zastupitelského klubu jsem se rozhodla nepřijmout pozici radní a zůstat neuvolněnou zastupitelkou," stojí v dnešním prohlášení Gregorové.

Připomněla přitom, že v hlasování o koaliční smlouvě, kterou si místní sdružení Pirátů minulý týden schválilo 15 z 19 hlasů, hlasovala proti. Přesto měla obsadit pozici radní pro kulturu. „S vědomím rozporu mezi mým postojem a pozicí radní jsem diskutovala se svými kolegy Piráty nejkomfortnější řešení pro všechny zúčastněné a rozhodla se na pozici radní nenastoupit," uvedla Gregorová.

Kultura je můj nový sport, prohlašuje Fišer

Na náhradě Gregorové na pozici radní pro kulturu se Piráti shodli jednostranně. „Probrali jsme to v rámci klubu důkladně a přátelsky a snažili si vyjít vzájemně vstříc, takže teď cítím velkou podporu já a zároveň jsem podporu přislíbila Marku Fišerovi," dodala Gregorová.

Sám Fišer se na novou funkci těší. „Je to sice čerstvé a čeká nás toho spousta, už teď se ale všichni na práci těšíme. Děkuji moc Markétě i ostatním Pirátům za důvěru," prohlásil Fišer s dodatkem, že bude s Gregorovou i nadále spolupracovat. „Chtěla bych se angažovat v sociální oblasti – ráda bych se stala mostem mezi koalicí a veřejností v sociálních tématech," upřesnila Gregorová.

 „Kultura je můj nový sport. Máme před sebou velké cíle - strategické projekty. Například Janáčkovo kulturní centrum, to jsou pro nás priority," dodal Fišer.

Brno jako evropské město kultury?

Nový brněnský radní se očividně velkých cílů nebojí. „Brno je kulturně neskutečně vyspělé. Nebál bych se přemýšlet i o kandidatuře na evropské město kultury," uzavřel Fišer.

Nově vzniklá loalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má 33 z 55 mandátů. Primátorkou bude Markéta Vaňková z ODS, každá strana bude mít pak jednoho náměstka primátorky. V opozici bude vítěz voleb ANO a SPD. Ustanovující zastupitelstvo by se mělo sejít 20. listopadu.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ŽB
 


 

Kam dál?

Brněnští komunisté napadli výsledky voleb. V Kohoutovicích jim dal...

úterý, 6. listopadu 2018, 19:00

Krajský soud v Brně na základě stížnosti KSČM změnil výsledek komunálních voleb v brněnských Kohoutovicích. Do tamního...

VIDEO: Podepsáno. V Brně vznikla nová koalice, novou primátorkou bude...

pondělí, 5. listopadu 2018, 15:01

Zástupci ODS, ČSSD, KDU-ČSL a Pirátů podepsali dnes v Brně koaliční smlouvu. Koalice má 33 mandátů z 55. Primátorkou...

Piráti schválili svou účast v koalici. Podpisu smlouvy už nic nebrání

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 14:03

Piráti v Brně schválili hlasováním v členské základně koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního...

Koalice v Brně ještě není stoprocentně jistá. Rozhodnou o ní Piráti...

úterý, 30. října 2018, 18:53

Brněnské povolební politické kotrmelce ještě nemusí mít konce. Poté, co ODS obešla vítěze voleb ANO a dohodla koalici s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.