Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Politika

Brněnští lidovci zamítli dohodu s ČSSD a chtějí zpátky do koalice

úterý, 24. května 2016, 09:38Politika
 

Městský výbor KDU-ČSL v Brně dnes po více než šestihodinovém jednání zamítl původní dohodu s ČSSD o hledání nových partnerů do koalice, která Brno povede. Podle předsedy brněnských lidovců Jiřího Miholy šlo nakonec o jednoznačné rozhodnutí.

 

Lidovci opouští radu Brna, chtějí tak řešit pat po pádu koalice

pondělí, 16. května 2016, 13:18Politika
 

Zastupitelé KDU-ČSL v Brně rezignují k dnešnímu dni na své posty v Radě města Brna. Novinářům to oznámila primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL). Ke stejnému kroku vyzvala i ostatní strany a hnutí zastoupené v jedenáctičlenné radě.

 

Komentář: Peníze pro propuštěné horníky z našich daní. Geniální řešení, nebo zásadní chyba?

pondělí, 16. května 2016, 08:13Politika
 

Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. To bohužel platí nejen v Orwellově Farmě zvířat, ale také v přístupu současné vlády k sociální politice a trhu práce. Rozhodnutí zřídit novou výplatu sociální dávky propuštěným zaměstnancům OKD...

 

ANO vyzvalo Kratochvíla ke složení mandátu zastupitele Brna

pondělí, 9. května 2016, 13:32Politika
 

Hnutí ANO vyzvalo Tomáše Kratochvíla, ať složí mandát zastupitele Brna. Důvodem je obžaloba Kratochvíla z krácení daně. Novinářům to dnes řekla krajská místopředsedkyně hnutí Taťána Malá. Kratochvíl získal mandát za ANO, které ho později...

 

Vznik šestikoalice v Brně se vzdaluje, strany se neshodly na radě

čtvrtek, 5. května 2016, 07:17Politika
 

V Brně se vzdaluje vznik šestikoalice mezi blokem ANO, Žít Brno, Strany zelených a TOP 09 a blokem ČSSD a KDU-ČSL. Předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil řekl, že zástupci obou bloků mají rozdílné představy o rozdělení pozic v radě.

 

Bývalý brněnský radní Kratochvíl je obviněný z krácení daně

úterý, 3. května 2016, 10:06Politika
 

Policisté obvinili bývalého brněnského radního Tomáše Kratochvíla z ANO, nyní nezařazeného zastupitele, z krácení daně o více než 1,6 milionu korun. Podle vyšetřovatelů nechal vystavovat fiktivní faktury své nábytkářské firmě Toka od společnosti...

 

Hlavním problémem bývalé koalice Brna prý byla komunikace

pondělí, 2. května 2016, 15:42Politika
 

Hlavním problémem bývalé koalice Brna ve složení ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených byla komunikace, řekl dnes novinářům předseda brněnských lidovců a poslanec Jiří Mihola.

 

V Brně se jednalo o šestikoalici, strany ji zatím nevylučují

čtvrtek, 28. dubna 2016, 08:54Politika
 

Hnutí ANO, Žít Brno, Strana zelených a TOP 09 včera večer jednaly s KDU-ČSL a ČSSD o vzniku možné šestikoalice v Brně. Podle primátorovy náměstkyně Kláry Liptákové (KDU-ČSL) strany vznik takového formátu zatím nevylučují.

 

Radní Brna i přes pád koalice spolupracují bez problémů

středa, 20. dubna 2016, 05:52Politika
 

I přes pád koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených pracují radní v Brně bez problémů. Na dnešním jednání rady se zabývali zhruba stovkou bodů. Podle primátorova náměstka Martina Andera (SZ) nebyly v komunikaci žádné dohady ani rozpory,...

 

Žít Brno a SZ v Brně hledají i s TOP 09 partnery pro koalici. Ta stávající fakticky skončila

pátek, 15. dubna 2016, 10:29Politika
 

Členové ANO, Žít Brno a Strany zelených v Brně vzali na vědomí, že KDU-ČSL nechce pokračovat v koalici, která v Brně vládla. Fakticky tak koalice skončila. Zbylí tři partneři budou nadále naplňovat koaliční spolupráci, ke které přiberou ještě TOP...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.