Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně se natáčí film s Ivanem Trojanem ze 70. let

 
sobota, 5. října 2013, 21:08

V Brně začalo natáčení filmu režiséra Jiřího Stracha o Chartě 77. Děj snímku České televize s názvem Osmy se odehrává na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Hlavní roli normalizačního úředníka režisér svěřil Ivanu Trojanovi. Dále ve firmu hrají Zuzana Stivínová, Jiří Dvořák a Zuzana Kajnarová. Vyplývá to z informací, které poskytla Česká televize.

"Nepracujeme s Chartou jako artefaktem, ani nerekonstruujeme skutečnou událost," uvedl scenárista Marek Epstein. Tvůrci chtějí ukázat, jak se člověk postaví k situaci, která po něm vyžaduje odvahu a rozhodnutí.

"Náš příběh by neměl být dobovou sondou, ale jen prostředím k otázkám, které hlodají v každém z nás. Snahou je černá komedie s nadějí," uvedl Epstein.

Hlavní hrdina prožívá ve filmu špatný den, ve kterém se mu na hlavu sesype všechno, co do té doby stavěl. Chvatně se snaží uvést věci zpět do původního stavu. Jak se ale nakonec ukáže, i pohromy mohou být k něčemu dobré.

Štáb filmu o neplánovaném podpisu Charty 77 bude v říjnu k vidění na několika místech v Brně, mimo jiné v Líšni, v ulicích Cejl a Bratislavská. Jiří Strach připravuje v brněnském studiu České televize podle scénáře Marka Epsteina už druhý film. V roce 2012 tady natočil pohádku Šťastný smolař.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Hrnem Brnem aneb rozjeďte to v šesti klubech naráz

pátek, 4. října 2013, 13:04

Obvykle jsou konkurenty, kteří se o návštěvníky přetahují, ovšem zítřejší večer bude šest brněnských klubů...

Kralickou bibli vystaví muzeum pouze na dva týdny

úterý, 1. října 2013, 15:01

Expozici nevelkou rozsahem, o to však větší významem připravilo v těchto dnech Moravské zemské muzeum. U příležitosti...

Brno zavede víceleté granty v kultuře a tematické dotace

úterý, 1. října 2013, 11:16

Brno změní systém dotací v kultuře. Umělci získají možnost žádat o tříleté granty na projekty a provozní náklady. Město...

Divadlo Husa na provázku oslavilo 45 let

neděle, 29. září 2013, 21:37

Brněnské divadlo Husa na provázku oslavilo devítidenním festivalem nazvaným Divadlo v pohybu 45 let své existence. Akce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.