Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sprejeři oživí na Mendlově náměstí lišku Bystroušku

 
úterý, 15. dubna 2014, 07:50

Zeď v parku u Mendlova náměstí v centru Brna vyzdobí ve středu sprejeři. V poledne začnou na plochu malovat motiv inspirovaný Janáčkovou operou Příhody lišky Bystroušky.

Téma zvolili organizátoři záměrně. „Určilo ho stošedesáté výročí narození Leoše Janáčka, tedy nejvýznamnější hudební osobnosti spojené s Brnem,“ vysvětlil mluvčí akce Štěpán Neubauer.

Na výsledek práce sprejerů je zvědavý například Karel Vejmola. „Spojit klasiku s moderním uměním je zajímavý nápad. Rozhodně to může oživit městskou šeď,“ myslí si Brňan.

Ve čtyři hodiny odpoledne vypukne soutěž v breakdance. „V tanečních soubojích se s veřejností utkají tanečníci z brněnského studia High Edition,“ uvedl Neubauer.

 


 

Kam dál?

Mladí sboristé z celé České republiky společně zazpívali v Brně

sobota, 12. dubna 2014, 13:25

Akustiku nádvoří brněnské Nové radnice v sobotu vyzkoušelo přes pět set padesát středoškoláků. Završili tak třídenní...

Brněnský Majáles nabídne nová pódia

pátek, 11. dubna 2014, 18:05

Šedesát metrů na šířku a dvacet metrů na výšku bude mít hlavní pódium Brněnského Majálesu, který se uskuteční sedmého...

V Brně začal Týden romské kultury

pondělí, 7. dubna 2014, 21:11

Vázáním stužek na strom tolerance v parku Lužánky začal dnes v Brně Týden romské kultury, který potrvá do soboty. Akce...

Hands Up, vyzve v Nitře Saragossa Band

pondělí, 7. dubna 2014, 15:32

Německá skupina Saragossa Band se osmadvacátého června přiblíží brněnským fanouškům. V amfiteátru ve dvě stě kilometrů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.