Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní ohňostroj na Brněnské přehradě vidělo 170.000 lidí

 
neděle, 9. června 2013, 13:53

Třetí soutěžní ohňostroj s názvem Příběh lásky, který v sobotu večer předvedla na Brněnské přehradě švýcarská skupina Sugyp, zhlédlo letos dosud nejvíce diváků. Podle odhadů městské policie jich bylo 170.000, sdělil její mluvčí Jakub Ghanem. Důvodem bylo příznivé počasí, dosud bylo totiž deštivo. Poslední soutěžní ohňostroj se uskuteční ve středu.

Sobotní představení na přehradě bylo třetí soutěžní v rámci přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, což jsou zhruba pětadvacetiminutová show doprovázená hudbou.

První o týden dříve sledovalo 130.000 lidí, druhé ve středu o 10.000 méně. Poslední soutěžní se uskuteční opět na přehradě ve středu 12. června, půjde o dílo polské skupiny Surex. O ocenění v 16. ročníku bojují ještě čeští Tarra Pyrotechnik a němečtí Pyroprodukt.

Závěr za ohňostrojnou show udělá česká skupina Flash Barrandow v pátek 14. června Epilogem na Špilberku. Ignis Brunensis je součást velkého zábavního festivalu Brno - město uprostřed Evropy, jenž trvá tři týdny a zahrnuje různé zábavní a soutěžní akce. Skončí v neděli 16. června.

Loni na soutěžní i nesoutěžní ohňostroje přišlo asi 900.000 lidí a vítězem se stala australská skupina Foti International Fireworks. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších zábavních akcí na jižní Moravě.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Divadelní svět Brno 2013

čtvrtek, 6. června 2013, 15:04

Divadelní svět Brno je mezinárodní festival, který vznikl ze společné iniciativy všech brněnských příspěvkových divadel...

Brno inspirovalo mladé německé umělce

středa, 5. června 2013, 11:18

Díla 12 lipských umělců, inspirovaná jejich pobytem v Brně, vystavuje Dům umění na Malinovského náměstí. Expozice...

Vedení Reduty odchází, rozloučí se unikátním představením

pondělí, 3. června 2013, 19:24

Umělecké vedení brněnského divadla Reduta se rozloučí představením Ende gut, alles gut, které bude odkazovat na šest...

Husa oslaví legendární Baladu pro banditu

pondělí, 3. června 2013, 14:54

Divadlo Husa na provázku připravuje na 11. června celodenní program k oslavě dramatika Milana Uhdeho a skladatele...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.