Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O post ředitele Národního divadla Brno se uchází 13 zájemců

 
úterý, 6. listopadu 2012, 17:38

Ve středu 31. října vypršel termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení na místa ředitelů dvou brněnských kulturních institucí - Národního divadla Brno a Domu umění města Brna. Obě jsou příspěvkovými organizacemi města Brna.

Na post ředitele nejstarší brněnské divadelní scény se v termínu přihlásilo třináct zájemců, do konkurzu na post šéfa Domu umění města Brna umění pět uchazečů.

Nyní bude následovat dvoukolové výběrové řízení. „V tom prvním ustavená výběrová komise zhodnotí jednotlivé nabídky a hlavně posoudí, jestli splňují všechny podmínky dle zadání. Do druhého kola pak postoupí ti, kteří splnili všechny náležitosti,“ řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Výsledky by měly být podle Žáry známy do konce listopadu a na základě závěrů výběrové komise bude následně nově navržené ředitele schvalovat a jmenovat Rada města Brna. Pokud se tak stane, měli by se noví šéfové obou kulturních zařízení ujmout funkcí od 1. ledna 2013.

Zájemci nejsou v tuto chvíli známi a o jejich jménech se víceméně spekuluje. Jisté je jen to, že mezi uchazeči o místo ředitele Národního divadla Brno není Daniel Dvořák, kterému končil mandát v listopadu, ale na konci září rezignoval.

Svůj odchod zdůvodnil mimo jiné nedostatečným financováním divadla zřizovatelem - brněnským magistrátem a také pokusy města „zasahovat do chodu instituce nikoli z odborných, ale z čistě politických hledisek“ či nechutí zřizovatele „k systémovým řešením, které by mohly situaci v divadle zmírnit“.

Před týdnem rezignoval na svou funkci i ředitel další příspěvkové organizace města - Filharmonie Brno - Zbyněk Matějů, který uvedl, že ho k rezignaci vedly (na rozdíl od Dvořáka) rodinné důvody.

„Vztahy mezi naší organizací a zřizovatelem byly vždy korektní a město Brno přispívalo nejen finančně k rozvoji Filharmonie Brno po celou dobu mého působení ve funkci ředitele. Přeji svému nástupci, aby pro něj práce s tímto orchestrem znamenala tolik po profesní i osobní stránce jako pro mě,“ řekl Matějů.

Ten ve funkci ředitele setrvá do 30. listopadu. „V nejbližší době bude na funkční místo ředitele Filharmonie Brno vyhlášeno výběrové řízení. Rada města Brna jeho vyhlášení projedná zřejmě 14. listopadu, nástup nového ředitele se předpokládá od 1. února 2013,“ sdělil mluvčí magistrátu Žára.

 


 

Kam dál?

Výstava Moravského zemského muzea ukazuje zlaté poklady

sobota, 3. listopadu 2012, 07:46

Zlato. Tento krásný a vzácný kov byl už od pravěku předurčen k použití ve špercích, později využíván v mincovnictví a...

Historické Brno ztvárnil Oldřich Rejnuš ve svých kresbách

čtvrtek, 1. listopadu 2012, 15:18

V Křížové chodbě Nové radnice na Dominikánském náměstí byla ve středu zahájena prodejní výstava Historické Brno v...

Studenti výtvarných umění hledají díla pro Galerii Myšina

středa, 31. října 2012, 17:00

VUT Brno vypsalo soutěž pro díla, jež by nahradila stávající práce v Galerii Myšina, která vznikla v podchodu pod...

Filharmonie přijde o svého současného ředitele

pondělí, 29. října 2012, 16:59

Ředitel brněnské Filharmonie Zbyněk Matějů dnes rezignoval na svou funkci. Od 1. prosince tak povede tuto příspěvkovou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.