Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí výtvarníci zpřístupní o víkendu svoje ateliéry

 
pátek, 23. ledna 2015, 13:28

Prohlédnout si práce studentů bude moci vedle uchazečů o studium také široká veřejnost o tomto víkendu 24. a 25. ledna v budovách Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Umělecká díla budou vystavena nejen v ateliérech, ale také ve vstupních prostorách či na chodbách školy.

„V budově v Údolní ulici 19 se bude prezentovat celkem osm ateliérů zaměřených na malbu, intermédia, multimédia, video, tělový design, environment a performance. V Rybářské ulici 13/15 pak na zájemce čeká prezentace sochařských ateliérů a budou moci nahlédnou také do malířských ateliérů a ateliérů grafického a průmyslového designu,“ přiblížila nabídku tisková mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

Studenti Ateliéru grafického designu 1 budou při příležitosti dne otevřených dveří mimo jiné prezentovat eventy, které museli v rámci výuky kompletně naplánovat, zprodukovat a vybavit propagačními materiály. Prezentace nazvaná NO FIRE NO POWER proběhne v sobotu ve 13 hodin.

Mladí umělci se představí se svými pracemi také mimo prostory fakulty, a to v Pražákově paláci v Husově ulici, kde budou vystaveny návrhy nové vizuální identity Moravské galerie. Tu měli za úkol studenti grafického designu zpracovat během zimního semestru v rámci projektu PROGRESS IN MG.

Další prezentace bude v netradičním prostředí kancelářských prostor Místodržitelského paláce na Moravském náměstí, kde se svými klauzurními a semestrálními pracemi představí studenti Ateliéru kresby a grafiky.

Během víkendových dnů otevřených dveří budou obě budovy Fakulty výtvarných umění VUT v Údolní a Rybářské ulici přístupny všem zájemcům od 10 do 18 hodin.

 


 

Kam dál?

Brno čeká vystava kopií korunovačních klenotů

čtvrtek, 22. ledna 2015, 11:13

Návštěvníci brněnského Letohrádku Mitrovských budou moci od soboty 24. ledna obdivovat dokonalé repliky českých...

Duo violoncellistek Tara Fuki dnes v Brně představí nové album

úterý, 20. ledna 2015, 09:54

Duo zpívajících violoncellistek Tara Fuki dnes v Brně slavnostně uvede nové album nazvané Winna. Společně s...

Bez e-shopu se brněnské antikvariáty téměř neobjedou

neděle, 18. ledna 2015, 10:52

Brněnským antikvariátům se daří nejen přežívat, ale vcelku i prosperovat. Zhruba po roce 2000 se trh se starými knihami...

Filharmonii Brno čeká v únoru atraktivní zájezd do Ománu

neděle, 18. ledna 2015, 10:05

Filharmonii Brno čeká v únoru atraktivní zájezd do Ománu. V moderním a luxusním koncertním sále v Maskatu dvakrát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.