Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město Brno bude mít na Regiontouru samostatný stánek

 
pondělí, 12. ledna 2015, 13:54

První velkou mezinárodní výstavní akcí nového roku bude na brněnském výstavišti 24. ročník veletrhu turistických možností Regiontour. Uskuteční se od 15. do 18. ledna v pavilonu P a město Brno se na něm tentokrát bude prezentovat samostatným stánkem.

Spoluvystavující kulturní a vědecko-společenské instituce a partnerská města budou mít samostatnou expozici. Celková plocha stánku je 120 m2.

Na veletrhu se budou prezentovat:Turistické informační centrum města Brna s Brněnským podzemím, Zoo Brno s živými zvířátky, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, Moravská galerie v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, Vida! science centrum.

Chybět nebude ani Národní divadlo Brno se sobotními baletními vystoupeními na hlavním pódiu stejně jako Filharmonie Brno s hudebními ukázkami v tentýž den na stejném místě.

V rámci sdíleného pultu se představí také veřejnosti přístupně obytné památky: Vila Tugendhat, Vila Stiassni, Vila Löw-Beer a Jurkovičova vila spolu s Brněnským architektonickým manuálem.

V expozici partnerských měst se budou prezentovat zástupci z Charkova, Kaunasu, Lipska, Poznaně, Rennes, St. Pöltenu, Stuttgartu, Utrechtu, Vídně a Voroněže.

Návštěvníci veletrhu budou mít jedinečnou příležitost ochutnat a také zakoupit tradiční regionální potraviny především z moravských krajů, Pardubického kraje, ale také z Kraje Vysočina.

Na stánku Regionální potravina bude v nabídce ze sortimentu značky Regionální potravina více než 25 výrobků od 21 oceněných producentů. Další oceněné výrobce najdou zájemci v blízkosti tohoto stánku v pavilonu P.

Jako již tradičně nebude na veletrhu chybět Gastronomický festival specialit z českých a moravských krajů, ale také ze zahraničních kuchyní. Každý produkt je prezentován přímo majitelem firmy, ať už jde o pekárnu, uzenářství či rodinnou farmu.

V sobotu a v neděli 17. - 18. ledna bude probíhat také kulinářská show Petra Šímy a všechny uvařené dobroty z Regionálních potravin bude možné i ochutnat. Součástí festivalu budou projekty Vína z Čech a Moravy, Pivo a Svět kávy.

Partnerskou zemí veletrhu Regiontour bude letos poprvé Maďarsko, které představí hlavně své lázeňství, vyhlášenou gastronomii a tradiční folklór.

Do ještě vzdálenějších míst se návštěvníci vypraví na veletrhu GO, který nabídne prostřednictvím cestovních kanceláří a agentur zájezdy do téměř stovky zemí celého světa.

Hlavním tématem 18. ročník festivalu GO Kamera je tentokrát Srí Lanka.

Ve čtvrtek 15. ledna budou veletrhy přístupné pouze pro oficiální hosty a odborníky, pro širokou veřejnost se pavilony otevřou od pátku do neděle vždy od 10 hodin.

 


 

Kam dál?

Pro vilu Tugendhat byl loňský rok mimořádně úspěšný

neděle, 11. ledna 2015, 08:35

Pro brněnskou funkcionalistickou vilu Tugendhat, která je zapsaná mezi památkami UNESCO, byl loňský rok mimořádně...

V brněnských divadlech zahrají Bregović, Nohavica a Ulrychovi

sobota, 10. ledna 2015, 13:22

Národní divadlo Brno rozšiřuje koncertní program ve svých budovách. Od února do jara tam zahrají například hvězda...

Kostel svatého Jakuba čekají opravy

sobota, 10. ledna 2015, 11:42

Chrám v centru Brna bude po několika desetiletích kvůli rekonstrukci vadné elektroinstalace od pondělí 12. ledna až do...

Ples jako Brno se blíží a láká na netradiční program

čtvrtek, 8. ledna 2015, 21:13

S jasným cílem udělat jej nejlepším v české republice dokončují přípravy organizátoři Plesu jako Brno 2015. Ten se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.