Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hodinové procházky s průvodcem adventním Brnem

 
čtvrtek, 4. prosince 2014, 10:51

Turistické informační centrum města Brna nabízí v tomto adventním čase komentované procházky vánočně vyzdobeným středem města. Během hodinové vycházky si zájemci vyslechnou známé i méně známé brněnské pověsti a seznámí se s tradicí vánočních Stromů republiky.

Trasa i samotný výklad je přizpůsoben i těm nejmenším. Dozvědí se například, jak to bylo s brněnským drakem, kdo byl radní Haas nebo proč se město jmenuje právě Brno,

Pro všechny děti do 15 let je v Informačním centru v Radnické ulici připraven malý dárek. Stačí zde odevzdat namalovaný obrázek týkající se Staré radnice a předložit dětskou vstupenku z adventní procházky. Dárky se vydávají až do 29. prosince.

„Myslíme však i na ty, kteří přijdou bez obrázku. V dětském koutku dostanou pastelky a obrázek, který mohou před, nebo po procházce vymalovat a odevzdat,“ sdělila Gabriela Peringerová, tisková mluvčí Turistického informačního centra.

Procházky se konají každou sobotu až do 27. prosince a mimořádně také o vánočních prázdninách v pondělí 29. prosince. 

„Sraz s průvodkyní je vždy v 10.30 hodin před Starou radnicí. Vzhledem k velkému zájmu o adventní procházky doporučujeme zakoupit si vstupenky předem,“ doplnila Peringerová.

Trasa adventních procházek:

Radnická ulice – Stará radnice – Mečová ulice – Dominikánské náměstí – náměstí Svobody

Vstupné:

50 Kč dospělí, 25 Kč děti od 6 let, senioři, ZTP, ZTP/P, děti do 6 let zdarma.

Prodej vstupenek:

Pokladna: Labyrint pod Zelným trhem (Zelný trh 21)
úterý - neděle 9.00 - 18.00 hodin.

 


 

Kam dál?

Repertoár Městského divadla rozšíří komedie Těžká Barbora

úterý, 2. prosince 2014, 21:58

Repertoár Městského divadla Brno se rozšíří o komedii Těžká Barbora, kterou napsali Jiří Voskovec a Jan Werich. Ačkolí...

Festival Janáček Brno letos zaznamenal rekordní návštěvnost

pondělí, 1. prosince 2014, 20:54

Letošní ročník Mezinárodního festivalu Janáček Brno zaznamenal rekordní návštěvnost. Přišlo 7285 diváků. Za vstupenky...

V Brně s úspěchem vystoupil americký jazzman Herbie Hancock

neděle, 30. listopadu 2014, 15:19

V téměř zaplněné sportovní hale Vodova vystoupil světoznámý americký jazzman Herbie Hancock. Držitel Oscara za filmovou...

Na závěr janáčkovského festivalu zazní Glagolská mše

sobota, 29. listopadu 2014, 16:56

Glagolská mše v původní, premiérové verzi dnes završí mezinárodní festival Janáček Brno. K jejímu uvedení si pořadatelé...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.