Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Film z České televize Brno získal ocenění na festivalu v Berlíně

 
sobota, 25. října 2014, 15:22

Film Osmy z produkce brněnského studia České televize získal na festivalu Prix Europa 2014 prestižní ocenění v kategorii TV Drama. Černou komedii z období tuhé normalizace natočil režisér Jiří Strach. Výsledky soutěže vyhlásili porotci v pátek večer na slavnostním ceremoniálu v Berlíně.

Scenárista Marek Epstein děj filmu zasadil do přelomu 70. a 80. let minulého století. Úředník Richard v opilosti podepíše Chartu 77 a od té chvíle se mu problémy a smůla lepí na paty. Jeden den, o kterém film vypráví, se mění přímo v noční můru. Richard se původně děsí jen plánovaného trhání osmiček u zubaře. Zároveň ale prožívá řadu dalších katastrof a lapálií.

Hlavní roli ztvárnil Ivan Trojan, ve filmu účinkují také Zuzana Stivínová, Josef Dvořák a Tomáš Töpfer. Snímek už letos získal několik festivalových ocenění. Na Novoměstském hrnci smíchu obdržela Stivínová cenu za nejlepší ženský herecký výkon. V mužské kategorii tam zvítězil Ivan Trojan, film dostal také cenu Zlatý prim.

"Máme samozřejmě velkou radost. Hlavně z toho, že tato cena bezpochyby dokazuje, že český televizní film dokáže směle konkurovat největším televizním produkcím na světě," uvedl kreativní producent ČT David Ziegelbauer. Televizní diváci film zhlédnou v neděli 14. prosince od 20:00 na ČT1.

Prix Europa je největší evropský festival televizních, rozhlasových a online pořadů Pořady České televize jsou do soutěže nominovány téměř v každém ročníku. Prestižní nominaci proměnil v roce 2008 dokumentární film René.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Dzurkovy obrazy ze skleněné drtě vystaví Muzeum romské kultury

úterý, 21. října 2014, 10:16

Unikátní obrazy Rudolfa Dzurka, vytvářené ze skleněné drtě, vystaví od čtvrtka Muzeum romské kultury. Vzhledem ke...

Letošním laureátem Ceny Michala Ranného je Václav Stratil

čtvrtek, 9. října 2014, 14:59

Letošním laureátem Ceny Michala Ranného je čtyřiašedesátiletý konceptuální výtvarník Václav Stratil. Odborná porota...

Národní divadlo Brno chystá Louskáčka ve slavné kanadské verzi

úterý, 7. října 2014, 17:13

Pohádkový Louskáček od Petra Iljiče Čajkovského je první novinkou baletního souboru Národního divadla Brno v nové...

Výstava představuje slavnou éru automobilů značky „Z“

čtvrtek, 2. října 2014, 20:15

V listopadu uplyne 90 let od doby, kdy tehdejší Československá zbrojovka v Brně uvedla na trh svůj první automobil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.