Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filharmonie přijde o svého současného ředitele

 
pondělí, 29. října 2012, 16:59

Ředitel brněnské Filharmonie Zbyněk Matějů dnes rezignoval na svou funkci. Od 1. prosince tak povede tuto příspěvkovou organizaci vedoucí pracovník pověřený dočasným zastupováním ředitele a v nejbližší době bude na funkční místo ředitele vyhlášeno výběrové řízení.

„K rezignaci mě vedly rodinné důvody. Rád bych městu Brnu poděkoval za příležitost vést po dobu jednoho a půl roku tak výjimečné hudební těleso. Vztahy mezi naší organizací a zřizovatelem byly vždy korektní a město Brno přispívalo nejen finančně k rozvoji Filharmonie Brno po celou dobu mého působení ve funkci ředitele,“ řekl Zbyněk Matějů a dodal:

„Přeji svému nástupci, aby pro něj práce s tímto orchestrem znamenala tolik po profesní i osobní stránce jako pro mě.“

Zbyněk Matějů ve funkci ředitele setrvá do 30. listopadu, nástup nového ředitele/ředitelky se předpokládá od 1. února 2013.

„Chtěl bych Zbyňku Matějů poděkovat za skvěle odvedenou práci. O Filharmonii Brno se hovoří v superlativech, v Japonsku soubor získal jednu z nejprestižnějších hudebních cen za nahrávku Antonína Dvořáka a v Německu, Polsku a dalších zemích jej považují za evropskou špičku. A zájem o spolupráci s ním mají i světoví sólisté,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

„K úspěchu orchestru přispěla jak práce Davida Marečka, tak jeho nástupce Zbyňka Matějů. Filharmonie Brno má pověst soudržného souboru, který reprezentuje Brno a Českou republiku doma i v zahraničí opravdu důstojně a zároveň dokáže klasickou hudbu představit posluchačům i netradičními způsoby,“ podotkl ještě primátor.

Tisková zpráva
Foto: flyJacob, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Studio Marta chystá českou premiéru současné německé hry

neděle, 28. října 2012, 11:25

Brněnské Divadelní studio Marta uvede dnes od 19:30 hodin v české premiéře hořkou komedii současné německé autorky...

Divadlo na Orlí je moderní scénou (ne)jen pro studenty

čtvrtek, 25. října 2012, 16:57

Moderně vybavenou scénu, která bude sloužit zejména studentům opery a muzikálu, otevřela ve středu Janáčkova akademie...

Architektonická výstava je k vidění na Staré radnici

středa, 24. října 2012, 09:33

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici. Výstava seznamuje s...

Z čekárny na Obilním trhu možná bude stylová kavárna

středa, 24. října 2012, 08:51

Oprýskaná, nevábná a přesto historicky cenná čekárna pouliční dráhy na Obilním trhu, jak ji vyprojektoval před 86 lety...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.