Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filharmonie přijde o svého současného ředitele

 
pondělí, 29. října 2012, 16:59

Ředitel brněnské Filharmonie Zbyněk Matějů dnes rezignoval na svou funkci. Od 1. prosince tak povede tuto příspěvkovou organizaci vedoucí pracovník pověřený dočasným zastupováním ředitele a v nejbližší době bude na funkční místo ředitele vyhlášeno výběrové řízení.

„K rezignaci mě vedly rodinné důvody. Rád bych městu Brnu poděkoval za příležitost vést po dobu jednoho a půl roku tak výjimečné hudební těleso. Vztahy mezi naší organizací a zřizovatelem byly vždy korektní a město Brno přispívalo nejen finančně k rozvoji Filharmonie Brno po celou dobu mého působení ve funkci ředitele,“ řekl Zbyněk Matějů a dodal:

„Přeji svému nástupci, aby pro něj práce s tímto orchestrem znamenala tolik po profesní i osobní stránce jako pro mě.“

Zbyněk Matějů ve funkci ředitele setrvá do 30. listopadu, nástup nového ředitele/ředitelky se předpokládá od 1. února 2013.

„Chtěl bych Zbyňku Matějů poděkovat za skvěle odvedenou práci. O Filharmonii Brno se hovoří v superlativech, v Japonsku soubor získal jednu z nejprestižnějších hudebních cen za nahrávku Antonína Dvořáka a v Německu, Polsku a dalších zemích jej považují za evropskou špičku. A zájem o spolupráci s ním mají i světoví sólisté,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

„K úspěchu orchestru přispěla jak práce Davida Marečka, tak jeho nástupce Zbyňka Matějů. Filharmonie Brno má pověst soudržného souboru, který reprezentuje Brno a Českou republiku doma i v zahraničí opravdu důstojně a zároveň dokáže klasickou hudbu představit posluchačům i netradičními způsoby,“ podotkl ještě primátor.

Tisková zpráva
Foto: flyJacob, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Studio Marta chystá českou premiéru současné německé hry

neděle, 28. října 2012, 11:25

Brněnské Divadelní studio Marta uvede dnes od 19:30 hodin v české premiéře hořkou komedii současné německé autorky...

Divadlo na Orlí je moderní scénou (ne)jen pro studenty

čtvrtek, 25. října 2012, 16:57

Moderně vybavenou scénu, která bude sloužit zejména studentům opery a muzikálu, otevřela ve středu Janáčkova akademie...

Architektonická výstava je k vidění na Staré radnici

středa, 24. října 2012, 09:33

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici. Výstava seznamuje s...

Z čekárny na Obilním trhu možná bude stylová kavárna

středa, 24. října 2012, 08:51

Oprýskaná, nevábná a přesto historicky cenná čekárna pouliční dráhy na Obilním trhu, jak ji vyprojektoval před 86 lety...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.