Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Radost slaví výročí festivalem

 
úterý, 18. listopadu 2014, 15:58

Z pohádky do pohádky, za Machem s Šebestovou i do poetické Kytice. Všude tam diváky zavede Festival Radosti, který dnes začíná v Divadle Radost – nejstarší profesionální loutkové scéně v České republice.

Festival je připomínkou 65. výročí založení divadla, v jejímž čele stojí od poloviny 90. let herec, dramaturg a režisér Vlastimil Peška. „Nadále chceme dělat lidové divadlo na vysoké umělecké úrovni a pokračovat v linii hudebního divadla," sdělil své další plány Peška.

Průřezová přehlídka festivalu nabídne až do neděle úspěšné inscenace souboru: Bylo nás pět, Kytici či Kouzelnou flétnu. „Na programu je i komedie Beatles, která se v těchto dnech vrací na repertoár v novém, již třetím nastudování," řekl manažer divadla Petr Jančařík.

Ředitel divadla popisuje inscenaci Beatles jako nostalgickou vzpomínku a zároveň jako poctu slavné hudební skupině. „Ti úžasní pánové jsou obrovským symbolem 60. let, což je doba mého dětství a začátku mládí," uvedl Peška.

O festival je mezi diváky obrovský zájem. „Jediné představení, na které jsou ještě vstupenky, je Kouzelná flétna," doplnil Jančařík.

Začátek profesionální činnosti Divadla Radost (tehdy Loutkového divadla Radost) odstartoval 25. října 1949. Ředitel a umělecký šéf divadla Vlastimil Peška se v novodobé historii výrazně zasloužil  i o přestavbu a dostavbu divadla . Ta začala v roce 1999.

„Cílem bylo vybudovat moderní divadlo pro děti i dospělé a umožnit prezentaci loutek, uchovávaných v depozitáři už od roku 1949. Tak vznikl i objekt nazvaný Kouzelný svět fantazie – Muzeum loutek," konstatoval manažer Radosti Petr Jančařík.

Poslední premiérou Radosti je pohádka O líné babičce. Příběh vychází z knihy brněnské autorky Aleny Kastnerové. „Hlavní hrdinka ve skutečnosti líná není, dokáže si plnit sny a zažívá dobrodružství," uvedla režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová, která je i autorkou dramatizace.

Program Festivalu radosti

18. 11. v 19:00 hod. BYLO NÁS PĚT
19. 11. v 19:00 hod. KYTICE
20. 11. v 19:00 hod. KOUZELNÁ FLÉTNA
21. 11. v 19:00 hod. BEATLES aneb Žlutá ponorka
22. 11. v 17:00 hod. KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
23. 11. v 10:00 a 14:00 hod. KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
23. 11. v 18:00 hod. MACH A ŠEBESTOVÁ

 


 

Kam dál?

Jedinečná příležitost! VIP lístky na koncert ZAZ v prodeji

úterý, 18. listopadu 2014, 15:10

Nejpopulárnější francouzská zpěvačka současnosti ZAZ přijede 1. prosince do Brna a hala Vodova bude praskat ve švech....

V Brně začal filmový festival Mezipatra

neděle, 16. listopadu 2014, 13:10

V brněnském kině Scala včera začal promítáním filmu V jeho očích 15. ročník mezinárodního soutěžního festivalu queer...

Do brněnského klubu Fléda se po třech letech vrací Lamb

pátek, 14. listopadu 2014, 20:51

Do brněnského klubu Fléda se po třech letech vrací britské elektronické duo Lamb. Představí svoje šesté album Backspace...

Kavárna a Galerie AVIA opět ožijí uměním

středa, 12. listopadu 2014, 09:14

Nádherný puristický prostor kavárny a restaurace AVIA v Brně se stane místem pravidelných uměleckých setkání. V Galerii...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.