Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Radost slaví výročí festivalem

 
úterý, 18. listopadu 2014, 15:58

Z pohádky do pohádky, za Machem s Šebestovou i do poetické Kytice. Všude tam diváky zavede Festival Radosti, který dnes začíná v Divadle Radost – nejstarší profesionální loutkové scéně v České republice.

Festival je připomínkou 65. výročí založení divadla, v jejímž čele stojí od poloviny 90. let herec, dramaturg a režisér Vlastimil Peška. „Nadále chceme dělat lidové divadlo na vysoké umělecké úrovni a pokračovat v linii hudebního divadla," sdělil své další plány Peška.

Průřezová přehlídka festivalu nabídne až do neděle úspěšné inscenace souboru: Bylo nás pět, Kytici či Kouzelnou flétnu. „Na programu je i komedie Beatles, která se v těchto dnech vrací na repertoár v novém, již třetím nastudování," řekl manažer divadla Petr Jančařík.

Ředitel divadla popisuje inscenaci Beatles jako nostalgickou vzpomínku a zároveň jako poctu slavné hudební skupině. „Ti úžasní pánové jsou obrovským symbolem 60. let, což je doba mého dětství a začátku mládí," uvedl Peška.

O festival je mezi diváky obrovský zájem. „Jediné představení, na které jsou ještě vstupenky, je Kouzelná flétna," doplnil Jančařík.

Začátek profesionální činnosti Divadla Radost (tehdy Loutkového divadla Radost) odstartoval 25. října 1949. Ředitel a umělecký šéf divadla Vlastimil Peška se v novodobé historii výrazně zasloužil  i o přestavbu a dostavbu divadla . Ta začala v roce 1999.

„Cílem bylo vybudovat moderní divadlo pro děti i dospělé a umožnit prezentaci loutek, uchovávaných v depozitáři už od roku 1949. Tak vznikl i objekt nazvaný Kouzelný svět fantazie – Muzeum loutek," konstatoval manažer Radosti Petr Jančařík.

Poslední premiérou Radosti je pohádka O líné babičce. Příběh vychází z knihy brněnské autorky Aleny Kastnerové. „Hlavní hrdinka ve skutečnosti líná není, dokáže si plnit sny a zažívá dobrodružství," uvedla režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová, která je i autorkou dramatizace.

Program Festivalu radosti

18. 11. v 19:00 hod. BYLO NÁS PĚT
19. 11. v 19:00 hod. KYTICE
20. 11. v 19:00 hod. KOUZELNÁ FLÉTNA
21. 11. v 19:00 hod. BEATLES aneb Žlutá ponorka
22. 11. v 17:00 hod. KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
23. 11. v 10:00 a 14:00 hod. KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
23. 11. v 18:00 hod. MACH A ŠEBESTOVÁ

 


 

Kam dál?

Jedinečná příležitost! VIP lístky na koncert ZAZ v prodeji

úterý, 18. listopadu 2014, 15:10

Nejpopulárnější francouzská zpěvačka současnosti ZAZ přijede 1. prosince do Brna a hala Vodova bude praskat ve švech....

V Brně začal filmový festival Mezipatra

neděle, 16. listopadu 2014, 13:10

V brněnském kině Scala včera začal promítáním filmu V jeho očích 15. ročník mezinárodního soutěžního festivalu queer...

Do brněnského klubu Fléda se po třech letech vrací Lamb

pátek, 14. listopadu 2014, 20:51

Do brněnského klubu Fléda se po třech letech vrací britské elektronické duo Lamb. Představí svoje šesté album Backspace...

Kavárna a Galerie AVIA opět ožijí uměním

středa, 12. listopadu 2014, 09:14

Nádherný puristický prostor kavárny a restaurace AVIA v Brně se stane místem pravidelných uměleckých setkání. V Galerii...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.