Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Česká mše vánoční, charitativní Chinaski, Tomáš Klus, Midi Lidi, Majk Spirit a vánoční párty

 
neděle, 17. prosince 2017, 20:36

Člověk by čekal, že týden před Vánoci bude spíše poklidný. Kromě nákupních středisek, tam to neplatí celý prosinec. Ale kdepak, v Brně bude pořádně živo, a to i na Štědrý den! Tak si užijte pestré akce a veselé Vánoce.

Tři legendární zpěvačky české nezávislé scény, Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se setkají na společném koncertu s výmluvným podtitulem Spolu. Organizační tým k plánovanému koncertu řekl: „Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu nebo každá za sebe po hudební řece.“ Výjimečné vystoupení se odehraje v pondělí 18. prosince v brněnské Radosti.

Vánoční koncert kapely Květy, na kterém Květy představí své nové album "Spí vánoční pták" a knihu o historii kapely si můžete užít v pondělí 18. prosince na Staré Pekárně.

Kapela Chinaski se v předvánočním čase rozhodla učinit dobrý skutek a pokusit se vydělat milion pro kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Takovou možnost budou mít i lidé, kteří si koupí vstupenku na koncert 18. prosince v brněnském Sono Centru. A zároveň máte poslední šanci poslechnout kapelu Chinaski, jelikož se jedná zřejmě o jejich poslední koncert.

Že už jste na koncertu Tomáše Kluse byli? Tak v pondělí 18. prosince se i tak dočkáte něčeho jiného – samotný název akce je #jinykoncert. Závěrečný koncert RecyKlus Tour bude na brněnském výstavišti.

Midi Lidi zahrají v Kabinetu Múz společně s kapelou Kamp! a rovnou dva dny po sobě. Vyhovuje vám spíše úterý 19. nebo středa 20. prosince?

Václav Neckář se stal velkou inspirací pro řadu mladých hudebníků, a i v současnosti patří jeho koncerty s kapelou mezi nevšední hudební zážitky. Václav Neckáře s kapelou Bacily si můžete poslechnout ve středu 20. prosince v Sono centru.

Na náměstí Svobody měla Mucha, netradiční brněnská písničkářka, úspěch. Ve středu 20. prosince si ji můžete užít v teple i v trošku komornějším prostředí v Melodce na jejím vánočním koncertě.

Jedni z nejoblíbenějších interpretů dneška na jednom místě – tak by se dal popsat koncert, který bude v pátek 22. prosince v Sono centru. Těšit se můžete na Majka Spirita, Bena Cristovaa, Ega, Ewu Farnou, Delika, Čistychov, Otise, Adissa a DJe Grimaso a Lucky Boy.

Pokud oceníte spíše klasiku, jako je Česká mše vánoční, tak v pátek 22. prosince vyvrcholí vánoční trhy na náměstí Svobody vystoupením Metropolitního symfonického orchestru se sborem a sólisty.

Posledním vystoupením na trzích na náměstí Svobody bude v sobotu 23. prosince Voxel se svou PopFolk Tour. Uslyšíte skladby Voxela předělané do aranží pro cimbálovou muziku, zazní zcela nové i starší písně a samozřejmě i nějaká ta cimbálová klasika. 

A pokud budete potřebovat 24. prosince vytancovat kapra a bramborový salát, zastavte se na tradiční vánoční párty na Flédě.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Tomáš Hrivňák
 


 

Kam dál?

VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase řádil! Jágr bruslí pod...

neděle, 17. prosince 2017, 20:04

K Vánocům to patří stejně jako Tři oříšky pro Popelku nebo Pelíšky. Americká komedie Sám doma za dvacet let v Česku...

RECENZE: Star Wars: Poslední z Jediů. Největší zklamání letošního roku

pátek, 15. prosince 2017, 12:48

Dva roky po snímku Star Wars: Síla se probouzí se největší sága všech dob vrací s osmou epizodou (spin-off z loňského...

Hudební událost roku! V Brně příští rok vystoupí legendární Bob Dylan

čtvrtek, 7. prosince 2017, 16:30

Americký hudebník Bob Dylan příští rok poprvé vystoupí v Brně. Jeden z nejvlivnějších umělců současnosti, držitel...

TIPY NA TÝDEN: Bruslení u Jošta, Mucha, Jitka Šuranská, Ples...

neděle, 3. prosince 2017, 20:32

Vánoční trhy jsou v plném proudu a zasytí duše, které dychtí po horkém nápoji, vánoční atmosféře i trošce kultury. A...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.