Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Bruslení u Jošta, Mucha, Jitka Šuranská, Ples studentů, Lake Malawi a Lenny

 
neděle, 3. prosince 2017, 20:32

Vánoční trhy jsou v plném proudu a zasytí duše, které dychtí po horkém nápoji, vánoční atmosféře i trošce kultury. A pokud i taky budete chtít více kultury, tak mám pro vás další tipy. A buďte tento týden hodní, nebo si vás odnese čert a máte po koncertech.

Sezóna bruslení je tady! Sklouznout se letos můžete hned na několika místech v Brně. Novinkou je bruslení na Moravském náměstí pod sochou Jošta. Kluziště se otevře poprvé ve středu 6. prosince v 16 hodin.

Na trzích na náměstí Svobody bude několik zajímavých vystoupení. Hned ze začátku týdne, v pondělí 4. prosince, vystopí v Brně již profláklá a přesto milovaná Mucha. Třeba tématicky zahraje i tu o Ježíškovi. V podobném duchu naváže ve čtvrtek 7. prosince Xavier Baumaxa. A na závěr týdne, v neděli 10. prosince, si užijeme trošku folkloru v podání Tria Jitky Šuranské..

Studenti a absoloventi Masarykovy univerzity i ti, co by nejraději nevynechali ani jeden ples za sezónu, mohou v úterý 5. prosince zavítat do Bobycentra na 5. ročník Plesu studentů Masarykovy univezity. Letos se celý večer ponese v kouzelném a pohádkovém duchu.

Brněnští fanoušci kapely Lake Malawi se konečně dočkali! Energická mladá čtveřice završuje rok plný překvapení vydáním prvního LP s názvem Surrounded By Light, které pokřtí v úterý 5. prosince v Brně na Flédě. Speciálním hostem tohoto křtu bude londýnská kapela Banfi a čeští Fred Madison.

Lenny, která letos přebrala hudební cenu Anděl pro zpěvačku roku, oznámila pro Česko a Slovensko tři samostatné koncerty pro tento rok. Písničkářka, jejíž hvězda i v zahraničí stoupá, vystoupí kromě Prahy a Bratislavy také v Brně, kde zahraje ve středu 6.prosince v Sono centru.

 

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Tomáš Hrivňák
 


 

Kam dál?

Vánoce na modrých houslích Pavla Šporcla míří do Brna. Vstupenky jsou...

úterý, 28. listopadu 2017, 13:31

Pavel Šporcl po dvouleté přestávce opět vyráží na velké vánoční turné. V jedenácti městech České republiky představí...

Folk Off! Dva slovenští folkoví Jánošíci ve čtvrtek vyzvou Brno

úterý, 28. listopadu 2017, 12:29

Slovenská kultura má v Brně bezpochyby silné zastoupení. Množství Slováků, kteří sem přicházejí za studiem nebo prací...

Lidé mohou koupit lístek do divadla Polárka dětem z chudých rodin

pátek, 24. listopadu 2017, 11:51

Brněnské divadlo Polárka chce otevřít cestu ke kulturnímu zážitku i sociálně znevýhodněným dětem. V projektu...

SOUTĚŽ: Matadoři české indie rock scény Vypsaná fiXa představí v Brně...

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 16:57

Na scéně působí už víc než 20 let. Indie rocková sestava z Pardubic si za tu dobu dokázala vytvořit obrovskou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.