Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé mohou koupit lístek do divadla Polárka dětem z chudých rodin

 
pátek, 24. listopadu 2017, 11:51

Brněnské divadlo Polárka chce otevřít cestu ke kulturnímu zážitku i sociálně znevýhodněným dětem. V projektu Zavěšená vstupenka mohou návštěvníci koupit lístek navíc. Dostane se k dětem, jejichž rodiče si koupi nemohou dovolit. Projekt funguje v pilotní podobě od října.

„Divadlo nejčastěji navštěvují základní školy. Ve třídách jsou ale děti, které kvůli rodinné finanční situaci musí zůstat ve škole nebo jim vstupenku zaplatí učitelka," uvedl umělecký šéf divadla Jan Cimr.Polárka chce každý měsíc rozdělit 30 "zavěšených" vstupenek. V případě, že jich tolik nekoupí návštěvníci, doplní jejich počet divadlo.

Takzvané zavěšené vstupenky pak divadelníci předají Orgánu sociálně právní ochrany dětí, který je buď přímo, nebo prostřednictvím nízkoprahových zařízení předá rodinám v hmotné nouzi. „Spolupráci jsme navázali kvůli tomu, abychom předešli zneužití. Do budoucna budeme přemýšlet i o jiných formách předávání vstupenek, třeba přes třídní učitelky žákům," dodal Cimr.

Specifická forma vzájemné pomoci už delší dobu existuje například při kupování kávy v několika podnicích v Česku. V Brně tuto možnost nabízí třeba restaurace Vegalité nebo družstevní kavárna Tři ocásci. „Zatím si pro kávu nechodí moc lidí, ale myslím si, že až přijde zima, tak o to bude větší zájem. Peníze za zavěšené kávy zatím schováváme," uvedla pracovnice kavárny.

Divadlo Polárka není jediné brněnské divadlo, které se snaží znevýhodněným dětem pomáhat. V minulém roce Národní divadlo Brno uspořádalo sbírku na lístky pro děti z dětských domovů. Podařilo se vybrat 130.000 korun.
 

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Matadoři české indie rock scény Vypsaná fiXa představí v Brně...

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 16:57

Na scéně působí už víc než 20 let. Indie rocková sestava z Pardubic si za tu dobu dokázala vytvořit obrovskou...

Kapela Chinaski se rozpadá. Svůj poslední koncert zahraje v Brně

pondělí, 20. listopadu 2017, 11:03

Kapela Chinaski se rozpadla. Opouštějí ji čtyři členové, zůstávají zpěvák Michal Malátný a kytarista František...

TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku, Rakouští čerti, Richard...

neděle, 19. listopadu 2017, 16:26

Rozsvícení vánočního stromu je oficiální začátek pro vypuknutí vánoční nálady, návalu lidí v obchoďácích i rychlé...

RECENZE: Premiéru Justice League na plátně sráží digitální megabordel...

sobota, 18. listopadu 2017, 09:54

Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman a Cyborg. Pro fanoušky DC komiksového univerza myslím není potřeba blíže tyto...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • Brněnský strážník zneškodnil zloděje se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.