Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Lidé mohou koupit lístek do divadla Polárka dětem z chudých rodin

 
pátek, 24. listopadu 2017, 11:51

Brněnské divadlo Polárka chce otevřít cestu ke kulturnímu zážitku i sociálně znevýhodněným dětem. V projektu Zavěšená vstupenka mohou návštěvníci koupit lístek navíc. Dostane se k dětem, jejichž rodiče si koupi nemohou dovolit. Projekt funguje v pilotní podobě od října.

„Divadlo nejčastěji navštěvují základní školy. Ve třídách jsou ale děti, které kvůli rodinné finanční situaci musí zůstat ve škole nebo jim vstupenku zaplatí učitelka," uvedl umělecký šéf divadla Jan Cimr.Polárka chce každý měsíc rozdělit 30 "zavěšených" vstupenek. V případě, že jich tolik nekoupí návštěvníci, doplní jejich počet divadlo.

Takzvané zavěšené vstupenky pak divadelníci předají Orgánu sociálně právní ochrany dětí, který je buď přímo, nebo prostřednictvím nízkoprahových zařízení předá rodinám v hmotné nouzi. „Spolupráci jsme navázali kvůli tomu, abychom předešli zneužití. Do budoucna budeme přemýšlet i o jiných formách předávání vstupenek, třeba přes třídní učitelky žákům," dodal Cimr.

Specifická forma vzájemné pomoci už delší dobu existuje například při kupování kávy v několika podnicích v Česku. V Brně tuto možnost nabízí třeba restaurace Vegalité nebo družstevní kavárna Tři ocásci. „Zatím si pro kávu nechodí moc lidí, ale myslím si, že až přijde zima, tak o to bude větší zájem. Peníze za zavěšené kávy zatím schováváme," uvedla pracovnice kavárny.

Divadlo Polárka není jediné brněnské divadlo, které se snaží znevýhodněným dětem pomáhat. V minulém roce Národní divadlo Brno uspořádalo sbírku na lístky pro děti z dětských domovů. Podařilo se vybrat 130.000 korun.
 

Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Matadoři české indie rock scény Vypsaná fiXa představí v Brně svou novou desku

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 16:57

Na scéně působí už víc než 20 let. Indie rocková sestava z Pardubic si za tu dobu dokázala vytvořit obrovskou...

Kapela Chinaski se rozpadá. Svůj poslední koncert zahraje v Brně

pondělí, 20. listopadu 2017, 11:03

Kapela Chinaski se rozpadla. Opouštějí ji čtyři členové, zůstávají zpěvák Michal Malátný a kytarista František...

TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku, Rakouští čerti, Richard Müller, Laco Deczi a Kabát

neděle, 19. listopadu 2017, 16:26

Rozsvícení vánočního stromu je oficiální začátek pro vypuknutí vánoční nálady, návalu lidí v obchoďácích i rychlé...