Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Art Brno se kvůli prodloužení opravy přesune na další místo

 
úterý, 3. října 2017, 14:15

Brněnské kino Art se kvůli prodloužení rekonstrukce původních prostor přesune na další místo. Za několik týdnů by se mělo dočasně přestěhovat do galerie Turistického informačního centra města Brna v Radnické ulici. Rekonstrukce kina měla trvat půl roku, kvůli nálezu azbestu se prodlouží na rok a půl. Centrum mělo zajištěno náhradní místo pro kino v klubu Distillery pouze na půlroční období původního plánu trvání rekonstrukce, v září termín skončil.

Cena za půlroční podnájem v klubu Distillery byla 300.000 korun, což kritizoval opoziční zastupitel Roman Onderka (ČSSD). Podal podnět kontrolnímu výboru, který označil cenu za vyšší než obvyklou. Podle něj postupovalo turistické centrum nehospodárně, když nenašlo náhradní prostory v městském majetku. Ředitelka centra Jana Janulíková to odmítá. Podle ní je složité najít vhodné místo pro kino, míní, že kdo se v této oblasti pohybuje, nemůže částku považovat za přehnanou. V galerii v Radnické ulici vznikl kinosál až později přestavbou kanceláří.

Turistické centrum zvažovalo několik lokalit na původní půlroční přesun. Patřila mezi ně bývalá továrna Mosilana, bývalý vojenský areál Lerchova na Kraví hoře nebo Malá Amerika poblíž nádraží. Objevily se však problémy s nízkými stropy pro umístění plátna, případně chyběly sítě, problémy byly se sociálním zařízením nebo s umístěním kavárny. Klub Distillery vyšel podle  Janulíkové nejlépe a přizpůsobil se potřebám kina.

Náklady na rekonstrukci kina Art jsou téměř 16 milionů. Práce zahrnují výměnu dveří a oken, úpravu promítací kabiny, rekonstrukci sociálního zázemí, elektroinstalace a vzduchotechniky. Na tři miliony vyjde likvidace azbestu, na který se přišlo při rekonstrukci. Otevření kina je v plánu kolem léta příštího roku.

V kině Art se dělaly v minulosti dílčí opravy. Dřívější vstup z Botanické ulice nahradil vstup z Cihlářské, vznikla kavárna a malý sál. Téměř před deseti lety se v kině měnily sedačky a před šesti lety se opravovala střecha. Tehdy se kino i digitalizovalo.

Kino Art je posledním kinem, které provozuje město Brno prostřednictvím své příspěvkové organizace. V městském vlastnictví je ještě kino Scala, které bylo modernizováno v letech 2012 až 2013, provozuje ho ale Masarykova univerzita jako nájemník.

Foto TIC Brno | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Zombie Walk, Electroswing, Brno Design Days, Trhy kávy...

neděle, 1. října 2017, 20:29

Takhle nabitý týden tady dlouho nebyl! Můžete vyrazit za muzikou, na kafe i za troškou té kůltůry. A pokud se vám...

TIPY NA TÝDEN: Cestovatelské průšvihy, Masaryk Student Open Air,...

pondělí, 25. září 2017, 15:49

Září se překlene do října dříve, než jsme se nadáli. Stejně rychle utekla léta od devadesátek i výstava, která se touto...

SOUTĚŽ: Stadion Za Lužánkami ovládne ve středu největší venkovní...

pondělí, 25. září 2017, 15:09

Přes přeplněné prostory Flédy až na stadion Za Lužánkami. Taková byla dlouhá cesta několika studentů, která dala...

TIPY NA VÍKEND: Finále České Miss, Benefiční koncert, Noční běh Brnem...

pátek, 22. září 2017, 13:34

Nesmírně rozmanitý program nám nabízí nadcházející víkend. Od sportovních aktivit, přes svátek pro milovníky fantasy až...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.