Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hamletem dnes začíná brněnský program shakespearovských slavností

 
pondělí, 17. července 2017, 09:28

Tragédií Hamlet dnes začíná brněnský program Letních shakespearovských slavností. Do 9. srpna se na hradu Špilberk vystřídá sedm inscenací, z toho tři premiérově.

Diváci mají letos možnost srovnání dvou nastudování Hamleta. Letní shakespearovské slavnosti v Brně dnes odstartuje premiéra inscenace Michala Vajdičky, který pro Hamleta získal herecké obsazení složené především z herců Dejvického divadla.  

Vedle hlavní role, kterou ztvární Jaroslav Plesl, se na jevišti objeví Hynek Čermák, Lenka Vlasáková nebo Ladislav Hampl. Druhé nastudování Hamleta v režii Janky Ryšánek Schmiedtové, které bylo poprvé uvedeno loni v Ostravě a Praze, mohou diváci navštívit 30. a 31. července. V hlavních rolích inscenace v produkci PaS de Theatre se představí Tomáš Savka, Miroslav Etzler a Pavlína Gajdošíková.

Trojlístek premiérových inscenací uzavírá Pocta Shakespearovi. Tento komponovaný večer, původně uspořádaný k loňskému Shakespearovu výročí, celý letošní program uzavře. Večer s humornými i vážnějšími dialogy a sonety přichystal Martin Hilský, který nejen všechna Shakespearova díla přeložil, ale večerem i sám provází. Na jeviště se po letech vrátí také Jan Tříska, kterého diváci budou moci vidět nejen v roli krále Leara.

Letošní ročník je rekordní co do počtu inscenací i jednotlivých představení. Premiéry doplní oblíbené komedie Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový a stálice slavností Veselé paničky windsorské. Nabídku inscenací doplňuje repríza tragédie Othello.
  

Foto TIC Brno | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Pokáč, jazz ve městě, Tři sestry a ovíněný Petrov

neděle, 16. července 2017, 20:15

Tento týden mám něco pro vinaře i pro pivaře. Co radši upřednostníte vy – pozorování západu slunce přes skleničku vína...

TIPY NA VÍKEND: Svátek Měsíce na Kraví hoře, burácející motory, výstava na Špilase a Brněnské psí dny

pátek, 14. července 2017, 14:21

Víkendová nabídka, jak strávit v Brně volný čas, bude tentokrát opravdu bohatá. Ať už pod širým nebem nebo pod střechou.

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístek na Masters of Rock ve Vizovicích

úterý, 11. července 2017, 17:30

V hlavním městě Valašského království se od 13. do 16. července koná tradiční festival Masters of Rock. Na nabitý...