Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Letní kina, Rock’n’rollová tančírna, Špilberk Open Air a přivítání léta ve vile Tugendhat

 
neděle, 25. června 2017, 19:58

Ať už studujete nebo ne, přelom června a července je brán jako oficiální zahájení brněnského léta. Co do něj nevykročit jen pravou nohou, ale doslova se do něj protančit? Vybírat můžete napříč žánry!

Tradiční přivítání léta v zahradě vily Tugendhat se uskuteční v pátek 30. června. Pestrý celovečerní program bude zahájen výukou základních kroků swingu a následnou možností tance za doprovodu živé swingové hudby. Celý program vyvrcholí večer, kdy za využití zadní projekce bude na velkoformátová okna hlavního obytného prostoru vily Tugendhat promítán film Edith Piaf.

Preferujete modernější hudbu než swing? Druhý ročník festivalu Špilberk Open Air, zaměřeného na elektronickou hudbu, se uskuteční také v pátek 30. června. Jedním z headlinerů letošního ročníku bude uznávaný producent, rezident berlínského klubu Watergate a také jeden z hlavních tahounů Solomunova labelu Diynamic: H.O.S.H.

A s pátečním programem ještě nekončíme! Ještě nás čeká jeden letní večírek. Kde jinde odpálit léto 2017, než na Brněnské přehradě pod širým nebem v plážovém klubu AHOY na první letní párty!

Ani přes týden nebude v Brně mrtvo. Rock’n’rollová tančírna v Denisových sadech, kterou pořádá Café Biograf, se uskuteční 27. června. V rámci tančírny budou probíhat minilekce pro začátečníky, volný tanec, a nakonec proběhne DJ party.

A co začíná s blížícími se prázdninami? Samozřejmě letní kina, která jsou v brně velmi oblíbená. A proto bude z čeho vybírat. Proč sledovat film zavřený v kině, když si můžete užít atmosférou filmu pod hvězdnou oblohou? Kam v Brně na letní kino najdete v tomto článku.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Petr Olša
 


 

Kam dál?

Letní kina spouštějí provoz

neděle, 25. června 2017, 15:50

K teplým měsícům neodmyslitelně patří i letní kina. Promítat se letos bude na nádvoří radnice městské části Brno-střed,...

TIPY NA VÍKEND: Poslední ohňostroj, parní šalina, obří skluzavka,...

pátek, 23. června 2017, 14:57

Poslední červnový víkend bude opravdu našlápnutý! Člověk skoro nebude vědět, kam dřív skočit. Víkend nakopne Festival...

Na Pálavském vinobraní zahraje Koller nebo Jana Kirschner

úterý, 20. června 2017, 13:01

Slovenská zpěvačka Jana Kirschner, Davida Koller s přáteli nebo zpěvačka Katarzia zahrají na jubilejním 70. ročníku...

TIPY NA TÝDEN: Swingové léto, zavřená Minská, ohňostroj, výstava psů...

pondělí, 19. června 2017, 16:08

Krásné počasí nás vyhání z kin a divadel přímo do ulic i přírody. Neseďte doma a pojďte si užít nabitý program tohoto...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.