Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

TIPY NA TÝDEN: Swingové léto, zavřená Minská, ohňostroj, výstava psů a koček nebo Kamenka open

 
pondělí, 19. června 2017, 16:08

Krásné počasí nás vyhání z kin a divadel přímo do ulic i přírody. Neseďte doma a pojďte si užít nabitý program tohoto týdne, ať už v ulicích Brna, v parku nebo na louce. A je jedno, jestli je den nebo noc, tento týden Brno bude žít!

Zavíráme opět Minskou a to v pátek 23. června. Nebojte se! Nebude se opakovat dlouhé martýrium s uzavřením Minské a nepřístupností obchodů na celé ulici. Jen se rozhodlo, že bezkonkurenčně největší street party v historii Brna si zaslouží opakování. A opět můžeme užít ulici plnou otevřených obchodů, grilů, stánků s jídlem a pitím. Samozřejmě nebude chybět ani dobrá hudba.

Všechno krásné jednou končí, a to včetně letošního ročníku soutěžní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis. Pojďte se s letošními ohňostroji rozloučit závěrečným epilogem, který bude nad Špilberkem v sobotu 24. června. Tento závěrečný český ohňostroj má příhodný název – Nebe na zemi.

Máte rádi zvířátka? Ať už větší, menší nebo ty nejmenší? Navštivte v sobotu 24. nebo v neděli 25. června letošní ročník výstavy chovatelských potřeb Propet a určitě si přijdete na své. Tradiční součástí akce je Mezinárodní výstava psů všech plemen Intercanis a Mezinárodní výstava koček Interfelis. Chybět nebude ani přehlídka drobných hlodavců jako zakrslí králíci a ušlechtilí potkani.

Součástí programu Ignis Brunensis je také hned několik doprovodných akcí. Vedle Propetu bude brněnské výstaviště hostit také Zábavu pod hradbami. Návštěvníci se můžou těšit na den s Českým rozhlasem a Českou televizí, ve souvislsoti s akcí Dopravní nostalgie, která mimo výstaviště proběhne centrem města, na spoustu historických vozidel - lokomotiv, autobusů, šalin. Nejstarší z nich - legendární parní šalině Caroline - poprvé vyjela roku 1889! O závěr akce se pak postará „ohňostrojový přípitek", od 22:28 - tedy dvě minuty ohňostroje navíc.

Swingové léto začíná v pondělí 19. června v Denisových sadech! Café Biograf uvádí swingovou tančírnu, kde se naučíte jak základní kroky. Připraveny jsou dvě taneční lekce, které jsou zdarma. Kecky zde mohou protančit i zkušenější tanečníci. Součástí večera je volné tančení, koktejly a limonády.

Kamenka open 2017 aneb víkendový festival na louce nad Kamenkou. Sobota se ponese ve znamení hudby, neděle potom ve znamení divadla. Vystoupí Kabaret Sauvignon, Divadlo Hysterie, Improdílna, Divadlo Playback a Divadlo Bez Pravidel. A především se celý víkend 24. až 25. června ponese ve znamení dobré nálady!

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Petr Olša

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Je fotovoltaika ekologická?

Jako obchodníka, který chce lidem nabízet skutečně smysluplné řešení, mě rozčiluje, že ačkoli...

Drbna

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Na Brno dobrý. Festival UPROSTŘED bude bavit a překvapovat po celé léto

pondělí, 19. června 2017, 11:37

Ode dneška začíná první ročník multižánrového festivalu UPROSTŘED.  Během následujících letních měsíců se každý den...

SOUTĚŽ: Vášeň pod širým nebem! Festival Ibérica nabídne hvězdy flamenka, taneční kurzy či letní kino

úterý, 13. června 2017, 18:12

Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Od 28. června do 4. července nabídne spontánní...

Ordinace v růžové zahradě, Kancelář Blaník nebo Hra o Trůny. Boskovice chystají festival seriálů

pondělí, 12. června 2017, 14:54

V Boskovicích na Blanensku se v polovině července uskuteční první ročník seriálového festivalu. Na návštěvníky čekají...