Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Sedmnáctiletá Brňanka s jedinečným hlasem sbírá světová ocenění, své písně natáčela i v Los Angeles

 
pondělí, 5. června 2017, 14:18

Její příběh je splněným snem mnoha dívek po celém světě. Obyčejná holka z Brna, která se díky svému neobyčejnému hlasu, nespornému nadání a neskutečné píli prosadila v obrovské konkurenci na mezinárodních talentových soutěžích a dostala příležitost natáčet své písně v nahrávacím studiu v americkém Los Angeles. Kateřině Kolčavové se to podařilo v jejích sedmnácti letech. Teprve před několika dny se z natáčení v USA vrátila se spoustou zážitků a nových kontaktů zpět do České republiky. Na české a mezinárodní hudební scéně tak vychází nová hvězda, která vystupuje pod uměleckým jménem Katie Kei.

Poprvé se její talent výrazněji projevil už v devíti letech, kdy vyhrála konkurz do představení Tři mušketýři v Městském divadle v Brně. Na jeho prknech pak později ztvárnila i další role ve hrách Bídníci, Nahá múza a před sedmi lety zde získala svou vůbec největší dětskou roli v muzikálu Marry Poppins. Hra později hostovala i v pražském divadle Hybernie, kde si Katka zahrála po boku Moniky Absolonové.

Kromě divadla se začala intenzivně věnovat i sólovému zpěvu, pracovala na sobě a postupně vyhrála několik tuzemských pěveckých soutěží - Jihočeský vrabčák, Česko zpívá nebo Slavíci ve školní lavici.

Za svůj největší dosavadní úspěch považuje účast na celosvětové soutěži WCOPA (World Championships of Performing Arts) v USA, což je Mistrovství světa v interpretačním umění, které se každoročně koná v Hollywoodu. Tam získala pět medailí, ale především v obrovské konkurenci několika stovek soutěžících postoupila mezi pětici nejlepších juniorských zpěváků do finální show vysílané živě do celého světa. Získala tak i nominaci pro další rok, kterou využila a vrátila se v roce 2016 ve velkém stylu. Kromě několika dalších medailí získala také prestižní konzultaci od amerického producenta, ze které se postupně vyvinula spolupráce.

Na konci letošního května odletěla nahrát tři své písně do studia v Los Angeles.

Napsal Margita Hájková | Foto Tino Kratochvíl

Komentáře

Lee Common

What a beautiful voice, may it lead you to happiness and success!

pondělí, 16. října 2017, 14:52
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Na koncertě pro UNICEF zahraje Tomáš Klus nebo Thom Artway. Úsměvem rozzáří Eva Samková

čtvrtek, 1. června 2017, 13:20

Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako Hudbou pro UNICEF. Koná se ve spolupráci s Dětským...

RECENZE: Nejunavenější filmová sága se vrací

úterý, 30. května 2017, 11:59

Po šesti letech opět na plátna kin vyplouvají karibští piráti v čele s Johnnym Deppem aka Jackem Sparrowem. A kupodivu...

Šaliny ožijí živou muzikou! Brňany budou na cestách městem doprovázet hudebníci z domova i světa

středa, 24. května 2017, 12:10

V brněnských tramvajích se dnes a ve čtvrtek rozezní hudební nástroje a hlasivky 18 kapel či jednotlivých umělců....