Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

TIPY NA TÝDEN: Slam Poetry, Festival FI, Muzejní noc, Animefest a Opráski sbrněnskí historje

 
pondělí, 15. května 2017, 15:00

Vyrazit za kulturou – to dnes už nemusí znamenat jít do divadla, na operu nebo do galerie na výstavu zaprášených barokních obrazů. Tento týden bude plný netradiční kultury. Čeká nás nezvyklé básnění, anime, slovní hříčky na obrázcích a další. A když už do muzea, tak rozhodně ne v klasickou denní dobu!

Jarní slam poetry sezóna v Brně bude zakončena 16. května v Café Atlas ve velkém stylu. Slam bude bude hvězdně obsazený – vystoupí například Anatol Svahilec, Pan Fenek, Jan Jílek a další. Bude i autorské čtením. Své básně bude předčítat Jana Těsnohlídek ml. a koncert Muchy je třešničkou na konci večera.

Pohni obrazem! To je název 17. ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, na který můžete zavítat ve středu 17. května. Program bude i letos promítán na dvou místech zároveň – na Fakultě informatiky MU a také v Univerzitním kině Scala. Nepromeškejte příležitost podívat se na ty nejlepší filmy od studentů (nejen) informatiky.

V pátek 19. května bude zahájena na Moravském náměstí open-air výstava legendárních komiksů, které svébytným způsobem pojednávají o soužití českého, německého a židovského obyvatelstva v Brně. Nejedná se o nic jiného než o slavné Opráski sbrněnskí historje. Vernisáž výstavy je součástí zahájení letošního festivalu Meeting Brno a potrvá do 28. května 2017.

Za kulturou můžete i v noci, a to v sobotu 20. května díky Muzejní noci. Během 13. ročníku můžete navštívit více než 50 muzeí, galerií a dalších zajímavých míst napříč Brnem. Jejich kompletní seznam naleznete zde.

Jste fanoušci japonského komiksu a animovaného filmu? Tak to vám určitě nemusím zdlouhavě představovat dvoudenní Animefest, setkání fanoušků anime a mangy. Letošní čtrnáctý ročník potrvá od 19. do 21 a bude na brněnském výstavišti.

Aneta Krikelová

Foto: Petr Olša

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Vladimír 518: Kmeny vznikly z nadšení. Netušili jsme, že přerostou do takových rozměrů

pondělí, 15. května 2017, 13:20

Málokterá výstava vzbudila letos v Brně takový zájem jako Kmeny 90. Expozice objektů a symbolů posledního desetiletí...

Pohni obrazem! Studenti budou již po sedmnácté soutěžit na festivalu krátkých filmů

pondělí, 15. května 2017, 10:43

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity pořádá 17. května již sedmnáctý ročník filmového festivalu, zaměřeného na...

FOTOGALERIE: Husova ožila dešti navzdory, na Kmeny se stála fronta

neděle, 14. května 2017, 15:20

Moravské galerii v Brně se podařilo přilákat na sobotní zahájení výstavy Kmeny 90 tolik lidí, že se odpoledne před...