Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Slam Poetry, Festival FI, Muzejní noc, Animefest a Opráski sbrněnskí historje

 
pondělí, 15. května 2017, 15:00

Vyrazit za kulturou – to dnes už nemusí znamenat jít do divadla, na operu nebo do galerie na výstavu zaprášených barokních obrazů. Tento týden bude plný netradiční kultury. Čeká nás nezvyklé básnění, anime, slovní hříčky na obrázcích a další. A když už do muzea, tak rozhodně ne v klasickou denní dobu!

Jarní slam poetry sezóna v Brně bude zakončena 16. května v Café Atlas ve velkém stylu. Slam bude bude hvězdně obsazený – vystoupí například Anatol Svahilec, Pan Fenek, Jan Jílek a další. Bude i autorské čtením. Své básně bude předčítat Jana Těsnohlídek ml. a koncert Muchy je třešničkou na konci večera.

Pohni obrazem! To je název 17. ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, na který můžete zavítat ve středu 17. května. Program bude i letos promítán na dvou místech zároveň – na Fakultě informatiky MU a také v Univerzitním kině Scala. Nepromeškejte příležitost podívat se na ty nejlepší filmy od studentů (nejen) informatiky.

V pátek 19. května bude zahájena na Moravském náměstí open-air výstava legendárních komiksů, které svébytným způsobem pojednávají o soužití českého, německého a židovského obyvatelstva v Brně. Nejedná se o nic jiného než o slavné Opráski sbrněnskí historje. Vernisáž výstavy je součástí zahájení letošního festivalu Meeting Brno a potrvá do 28. května 2017.

Za kulturou můžete i v noci, a to v sobotu 20. května díky Muzejní noci. Během 13. ročníku můžete navštívit více než 50 muzeí, galerií a dalších zajímavých míst napříč Brnem. Jejich kompletní seznam naleznete zde.

Jste fanoušci japonského komiksu a animovaného filmu? Tak to vám určitě nemusím zdlouhavě představovat dvoudenní Animefest, setkání fanoušků anime a mangy. Letošní čtrnáctý ročník potrvá od 19. do 21 a bude na brněnském výstavišti.

Aneta Krikelová

Foto: Petr Olša

 


 

Kam dál?

Vladimír 518: Kmeny vznikly z nadšení. Netušili jsme, že přerostou do...

pondělí, 15. května 2017, 13:20

Málokterá výstava vzbudila letos v Brně takový zájem jako Kmeny 90. Expozice objektů a symbolů posledního desetiletí...

Pohni obrazem! Studenti budou již po sedmnácté soutěžit na festivalu...

pondělí, 15. května 2017, 10:43

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity pořádá 17. května již sedmnáctý ročník filmového festivalu, zaměřeného na...

FOTOGALERIE: Husova ožila dešti navzdory, na Kmeny se stála fronta

neděle, 14. května 2017, 15:20

Moravské galerii v Brně se podařilo přilákat na sobotní zahájení výstavy Kmeny 90 tolik lidí, že se odpoledne před...

Fluffy párty zahájí sezonu Kina Art v přechodném letním sídle The...

sobota, 13. května 2017, 12:42

Kino Art zahájilo dlouho plánovanou rekonstrukci budovy v Cihlářské ulici, aby se v říjnu mohlo znovu otevřít v nové a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Auto bez filtru od října neprojde emisemi

Hustý dým z výfuků aut výrazně zhoršuje kvalitu ovzduší a útočí na lidské zdraví. Na vině jsou zejména dieselové motory se zaneseným, nefunkčním nebo vymontovaným filtrem pevných částic. Od 1. října 2018 se změní způsob měření a kontroly emisí, auta s vysokou kouřivostí neprojdou.

Špion, který vám nesahá ani po kotníky. Co všechno o vás ví domácí robotický vysavač

Technologický pokrok čím dál více přibližuje utopický obraz budoucnosti, který může začínat i uvnitř našeho vlastního obýváku. Robotický vysavač čistí podlahy zatímco jsme v práci, v bytě zatopí termostat ovládaný přes mobil, nákupní seznam ohlídá chytrá lednice. Tohle pohodlí ale není bez rizika.

Dopravní odbor nesouhlasí s podobou provizorní lávky v Troji

Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.