Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Slam Poetry, Festival FI, Muzejní noc, Animefest a Opráski sbrněnskí historje

 
pondělí, 15. května 2017, 15:00

Vyrazit za kulturou – to dnes už nemusí znamenat jít do divadla, na operu nebo do galerie na výstavu zaprášených barokních obrazů. Tento týden bude plný netradiční kultury. Čeká nás nezvyklé básnění, anime, slovní hříčky na obrázcích a další. A když už do muzea, tak rozhodně ne v klasickou denní dobu!

Jarní slam poetry sezóna v Brně bude zakončena 16. května v Café Atlas ve velkém stylu. Slam bude bude hvězdně obsazený – vystoupí například Anatol Svahilec, Pan Fenek, Jan Jílek a další. Bude i autorské čtením. Své básně bude předčítat Jana Těsnohlídek ml. a koncert Muchy je třešničkou na konci večera.

Pohni obrazem! To je název 17. ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, na který můžete zavítat ve středu 17. května. Program bude i letos promítán na dvou místech zároveň – na Fakultě informatiky MU a také v Univerzitním kině Scala. Nepromeškejte příležitost podívat se na ty nejlepší filmy od studentů (nejen) informatiky.

V pátek 19. května bude zahájena na Moravském náměstí open-air výstava legendárních komiksů, které svébytným způsobem pojednávají o soužití českého, německého a židovského obyvatelstva v Brně. Nejedná se o nic jiného než o slavné Opráski sbrněnskí historje. Vernisáž výstavy je součástí zahájení letošního festivalu Meeting Brno a potrvá do 28. května 2017.

Za kulturou můžete i v noci, a to v sobotu 20. května díky Muzejní noci. Během 13. ročníku můžete navštívit více než 50 muzeí, galerií a dalších zajímavých míst napříč Brnem. Jejich kompletní seznam naleznete zde.

Jste fanoušci japonského komiksu a animovaného filmu? Tak to vám určitě nemusím zdlouhavě představovat dvoudenní Animefest, setkání fanoušků anime a mangy. Letošní čtrnáctý ročník potrvá od 19. do 21 a bude na brněnském výstavišti.

Aneta Krikelová

Foto: Petr Olša

 


 

Kam dál?

Vladimír 518: Kmeny vznikly z nadšení. Netušili jsme, že přerostou do...

pondělí, 15. května 2017, 13:20

Málokterá výstava vzbudila letos v Brně takový zájem jako Kmeny 90. Expozice objektů a symbolů posledního desetiletí...

Pohni obrazem! Studenti budou již po sedmnácté soutěžit na festivalu...

pondělí, 15. května 2017, 10:43

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity pořádá 17. května již sedmnáctý ročník filmového festivalu, zaměřeného na...

FOTOGALERIE: Husova ožila dešti navzdory, na Kmeny se stála fronta

neděle, 14. května 2017, 15:20

Moravské galerii v Brně se podařilo přilákat na sobotní zahájení výstavy Kmeny 90 tolik lidí, že se odpoledne před...

Fluffy párty zahájí sezonu Kina Art v přechodném letním sídle The...

sobota, 13. května 2017, 12:42

Kino Art zahájilo dlouho plánovanou rekonstrukci budovy v Cihlářské ulici, aby se v říjnu mohlo znovu otevřít v nové a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě rodiny, které farmu provozují, museli své domovy opustit. Už nyní ale pracují na tom, aby se mohli vrátit a farma mohla opět začít fungovat jako před požárem.

Aktualizováno před hodinou

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nikdo se nezranil. Stroj je značně poškozen. Nehoda se stala při přistání na místním fotbalovém hřišti, vrtulník letěl k vážně zraněnému pacientovi, na palubě byla v době nehody pouze posádka.

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.