Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Fluffy párty zahájí sezonu Kina Art v přechodném letním sídle The Distillery

 
sobota, 13. května 2017, 12:42

Kino Art zahájilo dlouho plánovanou rekonstrukci budovy v Cihlářské ulici, aby se v říjnu mohlo znovu otevřít v nové a dokonalejší podobě. Mezitím bude Art i nadále přinášet filmový program v digitální kvalitě a artovou atmosférou, avšak v novém prostředí. Svůj provoz dočasně přesune do kulturního klubu The Distillery – Social Reactor. Velkolepé otevření Kina Art v industriálních kulisách se uskuteční při příležitosti "Fluffy party" 17. května.

„FLUFFY jsou třeba obláčky, pěna, chomáčky, koťátka, cukrová vata, zkrátka vše nadýchané a jemné. Vytáhněte ze skříně svůj nejplyšovější kabátek, heboučké bačkůrky či kožešinovou čepičku a doražte na oslavu umění a fluffu," lákají na facebookové události organizátoři oficiálního otevření nového letního působiště Kina Art.

Centrum The Distillery se nachází v centru Brna v Pekařské ulici 76 naproti nemocnice u sv. Anny. Prostor bývalého lihovaru poskytne zázemí také baru 5m2, galerii, bikeshopu a coworkingu. Letní atmosféru skvěle doplní posezení na dvoře.

Opening mají v režii nejen Kino Art a Distillery, ale také bar SKØG, který zahájí provoz letního baru na nádvoří s názvem 5m2 a také se postará o „fluffy“ nabídku během výjimečného večera. Současně zahájí fungování také zavedená Galerie Art vernisáží Petra Nápravníka.

Architektonické studio KOGAA představí návštěvníkům zrekonstruované prostory pro coworking a k vidění budou kola a cyklistické doplňky japonské značky Tokyobike, která budou v prodeji v novém místním bikeshopu. Areál se 17. května otevře v 18 hodin. V 19 hodin proběhne oficiální slavnostní zahájení. Od 21 hodin začne party s doprovodem DJ.

Samotný kinosál „pokřtí“ projekce s „fluffy“ tématikou. Art bude v dočasném působišti pokračovat ve své dramaturgii, tedy bude uvádět artové tituly, ale i kvalitní mainstream a díky digitálnímu projektoru i letní premiéry. Připraven je i speciální program například na Brněnskou muzejní noc, jež se uskuteční 20. května.

V rámci Festivalu ošklivé hudby 25. května se diváci mohou těšit na první celovečerní animovaný film Dobrodružství prince Achmeda doprovázený živou hudbou a několika projekcemi přispěje Kino Art také k programu festivalu Meeting Brno (v Kině Art 22. – 28. května). Kino bude v The Distillery působit do 30. září letošního roku. Poté se vrátí do nově zrekonstruované budovy v Cihlářské ulici.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Zpátky do devadesátek! Moravská galerie připomene dynamickou atmosféru 90. let

pátek, 12. května 2017, 15:22

Dynamickou atmosféru 90. let minulého století a tehdejší bujení alternativních společenství zmapuje výstava Kmeny 90,...

Divadlo Bolka Polívky letos otevře letní scénu v Biskupském dvoře

pátek, 12. května 2017, 12:17

Divadlo Bolka Polívky letos otevře svou letní scénu v Biskupském dvoře. Nabídne publiku své inscenace, stejně jako...

TIPY NA TÝDEN: Studentský Majáles, food festivaly a vernisáž výstavy Kmeny 90

neděle, 7. května 2017, 20:06

Slunečné počasí vychází vstříc festivalům, a proto nic nebrání návštěvě dalších májových akcí. I když po těch oslavách...