Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Jeden svět letos trhne rekord v žákovské návštěvnosti

 
pátek, 24. března 2017, 23:56

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Brně ještě před začátkem zaznamenal rekordní zájem o školní projekce. Je přihlášeno 6400 žáků. Slavnostní zahájení brněnské části festivalu se uskuteční v pondělí v kině Scala.


Festival připomíná hodnotu společného úsilí a sdílení. „Spolupráce je důležitá dovednost, kterou se musíme naučit, není to samozřejmost," řekla koordinátorka festivalu Kateřina Petrášová. Promítané filmy nabízí témata jako cesty ke svobodě, moc médií nebo třeba rodinné štěstí.

Novinkou letošního ročníku jsou projekce krátkých dokumentů ve virtuální realitě. Diváci mohou filmy sledovat pomocí speciálních brýlí.

Jako doprovodný program se 3. dubna uskuteční jarmark neziskových organizací na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Připravené jsou i projekce pro rodiče s dětmi v MamaTata kině. Ve Scale si návštěvníci od pondělí do 4. dubna prohlédnou výstavu Magický Himálaj.

Součástí vybraných projekcí jsou i debaty. Na nich se vystřídá přes 20 hostů. Některé dokumenty se budou promítat se speciálními titulky pro neslyšící.

V Praze projekce za první festivalový týden navštívilo 23.241 lidí. Divácky nejúspěšnějším se stal dokument o aktivním prožívání vysokého věku Život začíná po stovce. V Brně se film bude promítat 1. a 2. dubna.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Ondráš udivoval Japonsko, vystoupil tam čtyřiadvacetkrát

čtvrtek, 23. března 2017, 22:12

Vojenský umělecký soubor Ondráš v únoru a březnu absolvoval turné po Japonsku. Po dobu šesti týdnů tanečníci a...

Cocotte, Prago, Hentai, Řezník. 'Pražskej teplárenskej sjezd' obrátí...

čtvrtek, 23. března 2017, 19:31

Fléda zažije 30. března bizarní koncertní kombinaci. Na společné turné Pražskej teplárenskej potvrdí svůj úspěšný...

JAMU slaví 70 let, Leoš Janáček je stále zdrojem inspirace

čtvrtek, 23. března 2017, 14:38

Janáčkova akademie múzických umění oslaví 70. výročí své existence. V Divadle na Orlí společně zasednou umělecké rady a...

Brno zažije divadelní přehlídku s mezinárodní příchutí

středa, 22. března 2017, 14:20

V úterý 28. března 2017 začíná Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který každoročně hostí studenty...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Brněnský policista odmítl úplatek v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA VAŘÍ: Malá dovolená i když nikam nejedete

Pusťte si do života nové chutě a udělejte si doma takovou malou dovolenou doplněnou o trochu Středozemí. Nakrájená čerstvá bagetka, grilované maso, k němu nějaký dobrý dip, salát a sklenička vychlazeného bílého vína. To je pro mě představa ideální letní večeře, ať už z grilu nebo připravené doma.

Za stáčení tachometrů bude hrozit pokuta až půl milionu korun

Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení tachometru. Novelu zákona schválil ve středu senát. O novinkách informovalo ministerstvo dopravy v tiskové zprávě. Manipulaci s počítadly na tachometru dosud zákon neupravoval.

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

Se smutnou zprávou dnes přišla brněnská zoo. Po náročné operaci zubů zemřel samec ledního medvěda Umca. Umca se narodil v Kazachstánu, do brněnské zoo se přistěhoval v roce 1999 a se samicí Corou zplodil pět mláďat.