Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská hvězdárna se na dva večery promění v divadelní jeviště. Láká na světový bestseller K-PAX

 
úterý, 29. listopadu 2016, 18:16

Kde jinde si vychutnat kouzelný příběh lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, než v planetáriu? Dvě mimořádná představení K-PAX – Svět podle Prota, divadelní adaptace světového bestselleru a filmového hitu, budou 6. a 12. prosince k vidění na Hvězdárně a planetáriu Brno.

 

V hlavních rolích se představí Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra Špindlerová a Petr Halberstadt. Inscenaci ozvláštní projekce, jež obklopí jak herce, tak publikum ze všech stran, což není možné nikde jinde než právě v planetáriu. Vytvořil divadlu na míru Pavel Karas z Hvězdárny a planetária Brno.

„Nejsme pouze místem, kde se můžete dívat na hvězdy", připomíná Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno. „Unikátní prostor digitária nabízíme také ke koncertním či divadelním počinům. Podmínkou je, aby autoři využili jedinečné audiovizuální možnosti, kterými disponujeme. Hra K-PAX naše představy nejen zcela naplňuje, ale v mnohém dokonce překonává, dodává ředitel.

Divadelní hru K-PAX napsal americký spisovatel Gene Brewer na základě své knižní trilogie K-PAX, Na světelném paprsku, K-PAX III. – Svět podle Prota. Nejvíce román proslavilo filmové zpracování s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym, u nás promítané pod názvem Svět podle Prota. Inscenaci K-PAX – Svět podle Prota na tuzemská jeviště v české premiéře s úspěchem uvedla společnost StageArtCz, kterou založili herci Petr Halberstadt a Radim Fiala.

K-PAX – Svět podle Prota byl naším prvním projektem. Hrajeme jej nejen v domovském Divadle Bolka Polívky, ale v rámci zájezdů po celé republice a reakce diváků jsou velmi příznivé," říká Radim Fiala. „Dvě prosincová představení v brněnské hvězdárně, jednom z největších a nejmodernějších planetárií v Evropě, jsou unikátní zasazením vesmírných videoprojekcí do děje hry. Věřím, že neobvyklé, atraktivní prostředí ještě umocní divácký zážitek," zakončuje.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Potvrzeno! Příští rok v květnu zahrají v Brně americké rockové...

úterý, 29. listopadu 2016, 11:10

 Americká rocková legenda Kiss vystoupí 20. května příštího roku na brněnském výstavišti. V České republice bude mít...

Program Vánoc na brněnských trzích: Úterý 29.11.2016

úterý, 29. listopadu 2016, 09:37

Vánoční trhy v brněnském centru mají letos opravdu co nabídnout. Na čtyřech náměstích stojí dohromady okolo dvou set...

TIPY NA TÝDEN: Absinthiáda, Priessnitz, Mucha, Fénixcon a Gala ples

pondělí, 28. listopadu 2016, 21:14

První adventní svíčka odstartovala vánoční šílenství. Ačkoliv je jisté, že v tomto období budou středobodem dění...

Vrchol sezony Ples jako Brno už téměř vyprodal vstupenky. Program je...

pondělí, 28. listopadu 2016, 15:08

Okouzlující atmosféra, nejvybranější pokrmy a špičkový program i letos táhnou Brňany do industriálního prostoru Fait...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.