Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

TIPY NA TÝDEN: Absinthiáda, Priessnitz, Mucha, Fénixcon a Gala ples

 
pondělí, 28. listopadu 2016, 21:14

První adventní svíčka odstartovala vánoční šílenství. Ačkoliv je jisté, že v tomto období budou středobodem dění vánoční trhy, byla by škoda opomenout také ostatní, neméně zajímavé akce. A můžete na těchto nevánočních akcích na chvíli zapomenout, že stále nemáte nakoupené dárky. A že vlastně ani nemáte ponětí, čím koho obdarovat.

Pokud vás omrzí svařené víno, vánoční punč či dokonce turbomošt, je na čase přitvrdit. Směr Absinthiáda do baru Naproti! V sobotu 3. prosince zde bude dostatek onoho bohémského pití. A pokud se cítíte jako znalci, tak nic nebrání tomu abyste se stali součástí odborné poroty, která bude hodnotit 7 bylinných destilátů dle svého nejlepšího svědomí a možná i vědomí.

Z malebných Jeseníků přichází do Brna syrová dávka uhrančivosti, deset let po vydání poslední řadovky Stereo. Priessnitz, rocková kapela, nás tento týden, ve čtvrtek 1. prosince, navštíví v Sono centru se svým albem Beztíže. 

Jedna z výrazných brněnských osobnostní, písničkářka Mucha, pokřtí také ve čtvrtek 1. prosince v centru Omega svou novou desku. Kromě písní z třetího alba, které se jmenuje Nána, si můžete poslechnou i hosty. Mezi nimi se objeví další známý, ačkoliv kontroverzní písničkář Záviš, kapela Květy a Anaton Svahilec.

Pro fanoušky fantastiky (sci-fi, horror, fantasy) nastane v Brně svátek! V pátek a sobotu 2. a 3.12. se totiž v Hotelu Vista už po dvaatřicáté sejdou spisovatelé, redaktoři, vydavatelé, vědci a také fanoušci všech generací na Fénixconu 2016. Na programu budou přednášky z oblasti medicíny, historie, astronomie a kosmonautiky. Krom přednášek proběhne křest nových knižních titulů, literární workshop a udělení cen za literární tvorbu.

Plesovou sezónu zahájí v sobotu 3. prosince Gala ples Brno propojený s finále Look Bella v Boby centru. Co to znamená pro vás? Můžete oprášit oblek či plesové šaty, procvičit vázání motýlku a vyrazit do společnosti. Gala ples slibuje bohatý program spojený s vystoupením známých osobností. Finále Look Bella, soutěže krásy, je jen třešničkou na dortu.

Aneta Krikelová

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Vrchol sezony Ples jako Brno už téměř vyprodal vstupenky. Program je ale pořád tajný

pondělí, 28. listopadu 2016, 15:08

Okouzlující atmosféra, nejvybranější pokrmy a špičkový program i letos táhnou Brňany do industriálního prostoru Fait...

Program Vánoc na brněnských trzích: Pondělí 28.11.2016

pondělí, 28. listopadu 2016, 12:43

Vánoční trhy v brněnském centru mají letos opravdu co nabídnout. Na čtyřech náměstích stojí dohromady okolo dvou set...

V bývalé pitevně brněnské lékařské fakulty vznikla umělecká galerie

neděle, 27. listopadu 2016, 18:14

V místech, kde brněnští medici dříve při pitvách získávali anatomické znalosti, dostává nyní prostor výtvarné umění....