Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Tmavomodrém festivalu vystoupí dvě stě účinkujících ze čtyř zemí

 
pondělí, 9. května 2016, 14:52

Dvě stovky účinkujících z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska se představí během 27. ročníku Tmavomodrého festivalu. Uskuteční se od 12. do 15. května v Sále Břetislava Bakaly a přilehlých prostorech. Na programu budou hudební, divadelní i taneční vystoupení jednotlivců i skupin.

Tmavomodrý festival, nazvaný podle písně Jaroslava Ježka a V + W, patří dětem a mládeži, které se na místo zraku nechávají vést hudbou. Boří neviditelnou bariéru mezi světem vidících a zrakově postižených. Umožňuje nahlédnout do světa těch, kteří se nemohou spolehnout na svůj zrak.

Vnímavost a cítění hudby účinkujících je mnohem citlivější a hlubší než vnímavost člověka, který se na svět dívá očima. Program bude opravdu zajímavý,“ zve na festival Jana Janulíková, ředitelka ředitelka Turistického informačního centra města Brna, které společně s TyfloCentrem Brno akci organizuje.

Letošní ročník festivalu provází řada akcí. Například výstava kompenzačních pomůcek, škola výcviku vodicích psů, setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky a speciální workshopy pro uživatele s těžkým postižením zraku.

Tento týden je pořadu šifrovací hra . Ve čtvrtek 12. 5. se bude v kině Art promítat film Fredy se speciálním dabingem pro nevidomé.

Od čtvrtka do neděle bude na počest festivalu modře nasvícena věž Staré radnice.

Zdroj: Brno.cz

 


 

Kam dál?

Na fotbalovém stadionu za Lužánkami se poprvé bude hrát divadlo

pondělí, 9. května 2016, 13:46

50. repríza představení nezávislého brněnského divadla II. pád se rozrostla ve festival Zpátky na stadec. Cílem...

Výstaviště zaplní při majálesovém finále tisíce mladých lidí

pátek, 6. května 2016, 10:28

Tisíce lidí dnes zaplní brněnské výstaviště díky hudebnímu festivalu, který završí studentské majálesové oslavy. Před...

Slavnosti města Mikulova připraví nádherný víkend pro milovníky...

středa, 4. května 2016, 13:38

Od pátku 20. května rozkvete Mikulov městskými oslavami, které nabízí pestrý program pro všechny věkové generace....

Květen je v Lužánkách plný zajímavých akcí, které potěší nejen děti,...

středa, 4. května 2016, 12:34

Na návštěvníky čekají aktivity inspirované Asií, pohybová výstava, pohled nejmenších obyvatel sídliště a budoucích...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.