Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pěvecký sbor Kantiléna dnes v Brně oslaví 60 let činnosti

 
čtvrtek, 28. dubna 2016, 08:49

Oceňovaný pěvecký sbor Kantiléna, který působí při Filharmonii Brno, dnes narozeninovým koncertem oslaví 60 let své existence. Vystoupí v sále Stadionu společně s předními sólisty, orchestrem a také s Kühnovým dětským sborem.

Posluchači tak mají možnost vidět a slyšet dvě velká pěvecká tělesa na jednom pódiu, sdělila mluvčí filharmonie Lenka Němcová.

Zazní koncertní provedení Špalíčku od Bohuslava Martinů. Dílo čerpá inspiraci z poetiky lidových her, dětských i obřadních. Texty hledal Martinů v klasických sbírkách Sušilově, Bartošově, Němcové nebo Erbenově, řadu jich znal z vlastního dětství, uvedl dramaturg Jiří Beneš.

Kantiléna vznikla v roce 1956 jako Šlapanický dětský sbor. Během několika let se vypracovala ve výběrové těleso a začala vítězit na českých i zahraničních soutěžích. Sbor má za sebou 1500 koncertů v Česku, 17 evropských zemích, Spojených státech, Kanadě, Japonsku a Rusku.

V jubilejním roce sbor vystoupil například na tradičních abonentních koncertech v sezoně Filharmonie Brno, dále na Smetanově Litomyšli nebo Forfestu v Kroměříži. Členové hostují také v operních inscenacích či muzikálech.

"Náš sbor také přijal pozvání ředitele Davida Marečka ke spoluúčinkování na předvánočních koncertech České filharmonie," doplnil sbormistr Jakub Klecker.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Brno si připomene 71. výročí osvobození

pondělí, 25. dubna 2016, 13:55

Od osvobození Brna vojsky 2. ukrajinského frontu a rumunské armády uplyne v úterý 71 let. Tuto významnou historickou...

Dracula ožívá v Letohrádku Mitrovských.

neděle, 24. dubna 2016, 17:54

Letohrádek Mitrovských na Starém Brně připravil od 23. dubna do 19. června 2016 výstavu o krvavé historii, která...

RECENZE: Nová Kniha Džunglí je podmanivým vizuálním skvostem, který...

pátek, 22. dubna 2016, 08:51

Slavný román od Rudyarda Kiplinga, příběh o malém Mauglím, kterého vychovali v džungli vlci, netřeba určitě dlouho...

"Neskutečná akce, excelentní řečníci." Glorious opět zaplnil SONO a...

čtvrtek, 21. dubna 2016, 16:19

V minulém týdnu se v prostorách brněnského SONO centra konala prestižní konference Glorious 2016 se zaměřením na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.