Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Little Big přivezli do Brna pravý ruský rave

 
středa, 9. října 2019, 21:00

Brno zažilo v pondělí pravou ruskou smršť. Zasloužilo se o ní ruské hudební uskupení Little Big. Partička okolo frontmana Iljy Prusikina je sice na hudební scéně teprve několik let, za dobu své existence už však posbírala řadu ocenění. Známí jsou pak především svými divokými koncerty. Že si svou pověst náležitě zaslouží, pak předvedli i v brněnském Bobycentru.

With Russia From Love. S Ruskem z lásky. Takový je volný překlad názvu jedné ze skladeb, ve které si ruské uskupení vtipně utahuje ze stereotypů, které o rozlehlé zemi na východě a jejich kultuře panují. Notnou dávku lásky a ještě notnější dávku Ruska přivezli Little Big i do Brna.

Mosh pit u elektronické muziky? без проблем

Téměř vyprodaná Zoner Bobyhall, do které se koncert po obrovském zájmu přesunul z původně avizovaného Sono centra, zažil na vystoupení elektronicky zaměřené kapely nevídaný jev - tzv. Mosh pits. Jde o fenomén běžný u tvrdších rockových, metalových či punkových koncertech. Část fanoušků (většinou jde o kotel skalních příznivců) vytvoří při mosh pitech dvě řady (nebo kruh)  proti sobě stojících lidí, kteří se v určité chvíli rozběhnou proti sobě. Nic pro kardiaky, těhotné ženy nebo slabé povahy, plac před pódiem totiž připomíná spíš bojovou vřavu. 

Řádit jako Rusák

V Brně se v pondělí 7. října bojovalo vydatně. Prakticky od prvního do posledního songu provázely koncert mosh pit kruhy o průměru téměř celé délky tanečního parketu. Díky tomu dostalo vystoupení energické electro-rave-ropové skupiny až zvířecí nádech. Označení “řádit jako Rusák” dostálo v Brně svého jména. A nutno říct, že si tohle řádění několik stovek lidí v kotli a další tisíce lidí v hale náležitě užívalo. 

Brno šílenosti rádo, koncert Little Big toho byl hodnověrným důkazem. Není pochyb o tom, že se české řádění před podiem muselo slovanským bratrům na podiu náležitě líbit. Až si tedy příště zase najdou cestu na Moravu, určitě budou připraveni Brňanům pořádně “naložit”. A pokud na jejich koncert také zavítáte, přibalte si dopředu náhradní oblečení. Se suchým trikem se z koncertů Little Big odchází těžko.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Kino Lucerna nabídne v říjnu Pražské orgie, mstícího se Jirku...

středa, 9. října 2019, 18:00

V měsíci říjnu představí brněnská Lucerna filmový festival Nový ruský film nebo pokračování oblíbené pohádky nejen pro...

Ikonický brněnský klub Mersey končí. Na konci listopadu pořádá velkou...

středa, 9. října 2019, 16:00

Mersey klub, jeden z nejstarších hudebních klubů v Brně, ohlásil ukončení své činnosti. Produkce připravila několik...

Odstartoval šedesátý ročník festivalu krátkého filmu Brněnská...

středa, 9. října 2019, 15:55

Šedesátý ročník Brněnské šestnáctky dnes začíná na čtyřech místech v Brně. Návštěvníci se během mezinárodního festivalu...

Ulice Karla Gotta v Ivančicích nakonec nebude

úterý, 8. října 2019, 14:00

Ulice Karla Gotta v Ivančicích prozatím nebude, zastupitelé města o tom rozhodli na včerejším setkání. Dle starosty se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.