Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odstartoval šedesátý ročník festivalu krátkého filmu Brněnská šestnáctka

 
středa, 9. října 2019, 15:55

Šedesátý ročník Brněnské šestnáctky dnes začíná na čtyřech místech v Brně. Návštěvníci se během mezinárodního festivalu krátkého filmu mohou těšit na promítání snímků, výstavy, diskuze a workshopy, v hlavní soutěži porota vybere vítěze ze čtyřiceti filmů z celého světa.

Promítat se budou krátké filmy různého druhu

Mezinárodní festival krátkého filmu Brněnská šestnáctka se koná od devátého do dvanáctého října na čtyřech místech po celém Brně. Během šedesátého ročníku akce budou autoři prezentovat krátké filmy různého druhu, zájemci se mohou těšit například na hrané, animované i experimentální klipy od profesionálů i začínajících filmařů. Promítání budou po celou dobu festivalu doprovázet i další akce jako výstavy, diskuze a workshopy.

Na účastníky čeká kromě hlavních soutěží i doprovodný program

Mezinárodní festival krátkého filmu Brněnská šestnáctka se koná od devátého do dvanáctého října na čtyřech místech po celém Brně. Prezentovat se na něm budou krátké filmy různého druhu, zájemci se mohou těšit například na hrané, animované i experimentální klipy od profesionálů i začínajících filmařů. "Brněnskou šestnáctku navštěvuju pravidelně od vysoké školy napříč tomu, že jsem úplně poprvé chytla vlnu depresivních filmů a celé jedno pásmo probrečela," míní návštěvnice Martina Ořechová.

Promítání bude po celou dobu festivalu doprovázet doprovodný program, který zahrnuje výstavy, diskuze a workshopy. „Návštěvnost očekáváme podobnou jako minulý rok, kdy se festivalu zúčastnilo asi dva tisíce diváků,“ přiblížila zástupkyně marketingu festivalu Martina Marešová. Přehlídka krátkých filmů se letos bude konat ve zrekonstruovaném kině Art, vile Löw-Beer, Francouzské alianci a prostoru No Art v Radnické ulici.

Hlavní program nabídne mezinárodní i československou soutěž

Návštěvníci se mohou těšit v rámci hlavního programu na mezinárodní soutěž, ve které se mezi sebou utká čtyřicet krátkých filmů z celého světa, a také na Československou šestnáctku, což je soutěž výhradně pro autory z Česka a Slovenska. O vítězích rozhodnou zástupci mezinárodní poroty, studentská porota i diváci. Organizátoři festivalu navíc vytvořili i doprovodný program O/do/bez/po/z budoucnosti, ve kterém představí budoucnost ve všech podobách.

Procházka v Lužánkách i herní kvíz

„Doprovodný program O / do / bez / po / z budoucnosti je velmi rozsáhlý, bude v něm zastoupen například experimentální film od rakouské agentury a české sci-fi snímky,“ popsala Marešová. Diváci se mohou těšit i na přesah festivalu do videoher, který nabídne tři přednášky, herní kvíz a pro zájemce i vyzkoušení některých her, které jsou s filmem spjaté. V Lužánkách se návštěvníci mohou zúčastnit přednášky a procházky, které připomínají první ročník festivalu, jenž se konal právě v parku Lužánky.

Napsal Martina Homoláková | Foto Mezinárodní festival krátkých filmů Brno16
 


 

Kam dál?

Ulice Karla Gotta v Ivančicích nakonec nebude

úterý, 8. října 2019, 14:00

Ulice Karla Gotta v Ivančicích prozatím nebude, zastupitelé města o tom rozhodli na včerejším setkání. Dle starosty se...

Na brněnská divadelní prkna míří poprvé v historii slavný zvrhlík...

úterý, 8. října 2019, 12:30

Markýz de Sade – pro jedny perverzní zvrhlík, pro druhé jeden z největších myslitelů své doby. Osoba, od které se...

Centrum Kociánka slaví kulatých 100 let. Jubileum oslaví koncertem na...

pondělí, 7. října 2019, 12:04

Jedinečná duchovní hudba předních světových i domácích autorů v nádherných prostorách katedrály na Petrově. Právě tak...

TIPY NA TÝDEN: Burčákový pochod, Little Big, Brněnská 16, Ventolin a...

pondělí, 7. října 2019, 11:55

Že byste na podzim nejraději trávili veškerý volný čas doma? Kdepak, je třeba se zahřát pohybem. Ať už tanečními...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.