Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ulice Karla Gotta v Ivančicích nakonec nebude

 
úterý, 8. října 2019, 14:00

Ulice Karla Gotta v Ivančicích prozatím nebude, zastupitelé města o tom rozhodli na včerejším setkání. Dle starosty se nechtějí zúčastnit soutěže o to, kdo po zesnulém zpěvákovi dříve pojmenuje ulici či divadlo.

Ulice Karla Gotta v Ivančicích zatím nebude

Zastupitelé Ivančic v pondělí rozhodli, že ulice pojmenovaná po zesnulém zpěvákovi Karlu Gottovi prozatím nebude. Zároveň schválili názvy dvou nových ulic. „Rozhodli jsme se pokračovat v započatém systému pojmenovávání ulic podle stromů,“ uvedl starosta Ivančic Milan Buček. Ulice tedy ponesou názvy Jabloňová a Ořechová.

Nechceme se zúčastnit soutěže, kdo po Karlu Gottovi dřív pojmenuje ulici nebo divadlo, říká starosta

Nápad o pojmenování ulice podle zesnulého zpěváka se objevil minulý týden. Ve videoklipech Karla Gotta se totiž objevovaly záběry na Ivančice a jejich okolí, jelikož videostudio, které klipy natáčelo, sídlí právě v Ivančicích. „Nechceme se zúčastnit soutěže, kdo dříve pojmenuje po Karlu Gottovi ulici nebo divadlo. Některé věci potřebují čas. Jeho památku a odkaz si můžeme připomínat i jinými způsoby,“ vysvětlil starosta Milan Buček.

Napsal Martina Homoláková | Foto Ivančice.cz
 


 

Kam dál?

Na brněnská divadelní prkna míří poprvé v historii slavný zvrhlík...

úterý, 8. října 2019, 12:30

Markýz de Sade – pro jedny perverzní zvrhlík, pro druhé jeden z největších myslitelů své doby. Osoba, od které se...

Centrum Kociánka slaví kulatých 100 let. Jubileum oslaví koncertem na...

pondělí, 7. října 2019, 12:04

Jedinečná duchovní hudba předních světových i domácích autorů v nádherných prostorách katedrály na Petrově. Právě tak...

TIPY NA TÝDEN: Burčákový pochod, Little Big, Brněnská 16, Ventolin a...

pondělí, 7. října 2019, 11:55

Že byste na podzim nejraději trávili veškerý volný čas doma? Kdepak, je třeba se zahřát pohybem. Ať už tanečními...

Na Nových Mlýnech odstartovalo Mistrovství Evropy v chytání kaprů

pondělí, 7. října 2019, 11:00

Na březích dolní Novomlýnské nádrže na Břeclavsku začalo Mistrovství Evropy v chytání kaprů. Téměř tři sta rybářů se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.