Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Nových Mlýnech odstartovalo Mistrovství Evropy v chytání kaprů

 
pondělí, 7. října 2019, 11:00

Na březích dolní Novomlýnské nádrže na Břeclavsku začalo Mistrovství Evropy v chytání kaprů. Téměř tři sta rybářů se závodu účastní na 96 stanovištích až do soboty 12. října. Akce se na stejném místě koná již potřetí, účastníci přijeli i ze zahraničí.

Na Břeclavsku začalo Mistrovství Evropy v chytání kaprů

Mistrovství Evropy v chytání kaprů odstartovalo v neděli na Nových Mlýnech na Břeclavsku. Na 96 stanovištích se až do soboty snaží téměř tři sta rybářů ve tříčlenných týmech o co největší úlovek.

V sobotu v osm ráno jsme začali registrovat týmy, odpoledne byla kontrola lodí a oficiální zahájení s losováním přidělených stanovišť,“ popsal hlavní pořadatel závodu Petr Šurka. Během nedělního dopoledne se jednotlivé týmy dopravily na přidělené pozice a ve dvě hodiny odpoledne odstartoval samotný závod.

Akce se účastní skoro tři sta rybářů

Téměř tři sta rybářů v tříčlenných týmech bude v nádrži lovit až do soboty. Používat mohou čtyři pruty, do hodnocení se však počítají jen ulovené kusy nad sedm kilogramů. Všechny úlovky po zvážení a vyfotografování vypouští rybáři zpět do vody. „V hlavní soutěži se hodnotí součet váhy tří nejtěžších ryb. Očekáváme, že vítěz bude mít součet přes šedesát kilo,“ uvedl Šurka. Letos je novinkou i takzvaná těžba, během které účastníci soutěží o to, kdo nachytá nejvíce ryb vážících přes sedm kilo.

Vítěz získá dvacet tisíc eur

Na událost se sjeli účastníci i ze zahraničí, mezi startujícími jsou například rybáři z Německa, Rakouska, Velké Británie a Ruska. Akce se koná na stejném místě již potřetí. „Zvítězit může kdokoliv, záleží na mnoha faktorech jako je třeba vítr, počasí a zkušenosti jednotlivých týmu," sdělil profesionální rybář a zakladatel závodu Jakub Vágner. Vítěz závodu získá dvacet tisíc eur.

Napsal Martina Homoláková | Foto Stairs 2 Hell
 


 

Kam dál?

FOTO: Vlněnu ovládl design

neděle, 6. října 2019, 08:52

Brněnská Vlněna ožila na několik dní designem. Letošní festival Brno Design Days se po paláci Jalta a hotelu Avion...

TIPY NA VÍKEND: Insania na Flédě, křest TIMOvy knížky, Brno Design...

pátek, 4. října 2019, 14:20

Podzim už je v plném proudu a krom typického počasí na nás víkend chystá také spoustu skvělých akcí. Pátek začne...

Virtuální realita i filmové osobnosti, to vše nabídne letošní...

čtvrtek, 3. října 2019, 19:15

Brno letos otevře brány festivalu Ekofilm. Letošní 45. ročník přivede do Brna jak české tak zahraniční snímky, které...

Vlněna ožije díky letošním Brno design days

středa, 2. října 2019, 16:17

Čtvrtý ročník festivalu Brno design days se snaží ukázat, že design je každodenní součástí našich životů. Mimo jiné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.