Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Vlněnu ovládl design

neděle, 6. října 2019, 08:52

Brněnská Vlněna ožila na několik dní designem. Letošní festival Brno Design Days se po paláci Jalta a hotelu Avion přesunul právě do prostor bývalé brněnské textilky, kterou čeká rekonstrukce. Ústředním tématem letošního ročníku oblíbeného festivalu byl design jako součást našich každodenních životů.

Páteční program Brno designnabídl výstavu studentských prací, které později večer soutěžily o výhru v Design awards. Na návštěvníky čekala také řada přednášek, módní přehlídka a vyhlášení cen.

Na přednáškách nechyběly ani osobnosti z Brna, mezi kterými byl například  bývalý šéfkuchař a nynější provozní 4pokojů Lukáš Látal. Ten mluvil o neobyčejném konceptu, který vymysleli a o tom, že ve 4pokojích není důležité v jakou denní dobu si chcete dát snídani. A o tématu jídla se večer mluvilo i dále, protože na řadu přišel také David Krátký z Woltu.Ten prozradil, že logo oblíbené brněnské rozvážkové služby vytvářel stejný designér jako třeba logo Instagramu, ale také to, že v jejich aplikaci je skrytá hra.

Výlohy jako Brno ovládl kult cesty

Ještě před zakončením večera přišlo na řadu vyhlášení Desing  awards, za které si hlavní cenu odnesla  Katarína Ozimáková z Mendelu se svým sedacím prvkem pro děti. Poté přišlo na řadu vyhlášení vítěze projektu Výlohy jako Brno, ze kterého si první místo odnesl Vojtěch Čižmář za design výlohy pro brněnský obchůdek Cult of the road.

Završením pátečního večera byla módní přehlídka. Svou práci předvedly studentky Střední školy umění a designu Brno. ale také módní návrhářky Romana Lidiaková, Marie Mukařovská a Hana Kubešová.

Víkend ve znamení workshopů

Sobotní denní program pak patřil workshopům zaměřeným především na tisk, práci s textilem či výrobě šperků. Následovaly přednášky a večerní módní přehlídka zakončená afterparty. 

Festival pokračuje až do nedělního večera. Na pořadu dne jsou opět workshopy - například hudební workhopy pro děti či kurzy pro pěstitele rostlin. Více info a podrobnější program najdete na webových stránkých akce.

 
 
Napsal Michaela Galuszková | Foto Kamila Chobotová
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Insania na Flédě, křest TIMOvy knížky, Brno Design...

pátek, 4. října 2019, 14:20

Podzim už je v plném proudu a krom typického počasí na nás víkend chystá také spoustu skvělých akcí. Pátek začne...

Virtuální realita i filmové osobnosti, to vše nabídne letošní...

čtvrtek, 3. října 2019, 19:15

Brno letos otevře brány festivalu Ekofilm. Letošní 45. ročník přivede do Brna jak české tak zahraniční snímky, které...

Vlněna ožije díky letošním Brno design days

středa, 2. října 2019, 16:17

Čtvrtý ročník festivalu Brno design days se snaží ukázat, že design je každodenní součástí našich životů. Mimo jiné...

Na Moravském náměstí už roste adventní vyhlídkové kolo. První...

úterý, 1. října 2019, 12:14

Stejně jako předchozí adventy bude Moravskému náměstí vévodit vyhlídkové kolo. Podpis smlouvy s provozovatelem na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.