Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den s lesy v Řečkovicích je akce vhodná pro celou rodinu

 
středa, 18. září 2019, 08:49

V sobotu v areálu U mravence Lesíka v Brně-Řečkovicích bude probíhat Den s lesy. Je to největší akce pořádaná společností Lesy města Brna, která spravuje 8300 hektarů lesů v Brně a okolí.

Pro děti i dospělé

V sobotu máte jedinečnou možnost navštívit areál v Řečkovicích o velikosti sedmnáct hektarů, kde se naveze veškerá technika používaná Lesy města Brna. Celý den provází ukázky techniky a jiné části pestrého programu. "Akce je určená pro širokou veřejnošt napříč všemi generacemi, určitě si všichni přijdou na své. Během dne tu bude ukázka dravých ptáků, vystoupení divadla fyziky ÚDiF, parkourový workshop s ukázkami, celodenní řezbářská show, lukostřelba a projíždky na koni," popisuje správkyně areálu Lenka Špirudová. Dále na akci můžete navštívit laserovou střelnici, stezku o deseti stanovištích s úkoly, kdy po dokončení stezky je možné získat jeden ze tří poukazů na jednu noc do Tree housu.

Kůrovec středobodem konference

Nejen v Brně a okolí, ale napříč celou republikou řádí kůrovec. Proto se musela porazit spousta stromů a následně zasadit nové. V rámci programu bude probíhat i konference na téma kůrovce. "Konference bude přímo v areálu. Vystoupí ředitel Lesy města Brna Jiří Neshyba, ale také hosté ze soukromých lesů, kteří k tématu mají co říct," vysvětluje Špirudová. 

Jak vypadá práce řezbáře

Touto akcí chce Lesy města Brna ukázat svou práci a co správa lesů obnáší. "Jde o to ukázat lidem, jak stroje v lese pracují, co dokáží udělat a jak ta práce vlastně vypadá," říká Špirudová. Lesy města Brna se stará i o okolí přehrady, provozují dvě honitby a pily. Jejich posláním je zachování lesní kultury pro tuto i budoucí generace.

Napsal Dominik Hok | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Svoboďák zaplavily sladké dobroty

pondělí, 16. září 2019, 18:20

Sladké pokrmy od koblihy po marmelády v neděli zaplnily náměstí Svobody během Sweet Dream Festu. Zhruba pět tisíc...

TIPY NA TÝDEN: Slavnosti vína, Guláš fest, párty v šalině, kabaret a...

neděle, 15. září 2019, 18:30

Babí léto se vplížilo do Brna s plnou parádou. Tak zajděte na náměstí na skleničku a užijte si jedny z posledních...

Znojemské historické vinobraní navštívilo o víkendu přes 85 tisíc lidí

neděle, 15. září 2019, 17:36

Přes 85.000 lidí navštívilo třídenní Znojemské historické vinobraní, které v neděli skončilo ve Znojmě. Loni byla...

Stačí málo aneb festival o tom, jak žít hodně i s málem

sobota, 14. září 2019, 09:10

Není žádným tajemstvím, že žijeme v době, kdy má většina z nás snadný přístup ke všem možným vymoženostem. Pokud vám...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.