Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Protančit večer v rytmu tanga přímo v parku. To nabídne Brňanům nový altánek u Anthroposu

 
středa, 11. září 2019, 20:02

Divadelní představení, koncerty nebo diskuse. Nově vzniklý altánek v prostředí parku bude sloužit veřejnosti pro kulturní, sportovní nebo společenské akce.

Tančírna v parku je jeden z prvních vítězných projektů prvního ročníku projektu Dáme na Vás. S nápadem na vybudování veřejně dostupného místa v krásném prostředí parku, který by byl vhodným prostorem pro tanečníky, ale i umělce přišla obyvatelka Brna Zuzana Rabčanová. „Během teplých letních dní se nedá dlouho tančit v uzavřených prostorách bez klimatizace. Tanec venku tak přináší vánek a úlevu. Nemluvě o nepopsatelně příjemné atmosféře letních večerů,“ vysvětlila důvody nápadu Rabčanová.

Altánek s parketem o rozměru 51 metrů čtverečních z akátových prken tak bude sloužit pro kulturně – vzdělávací události jako divadelní představení, koncerty, literární večery nebo svatby a sport nejen v letních měsících ale i v zimě. Tančírna totiž bude zastřešena nepromokavou plachtou, takže se zde bude dát tančit i za nepříznivého počasí. „Jsem velmi rád, že realizací tohoto projektu získá město Brno příjemné prostředí, kde lidé mohou trávit volný čas, poznávat nové přátele a rozvíjet své záliby. Věřím, že se místo stane oblíbeným cílem procházek,“ uvedl druhý náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Dva miliony a přes tisíc hlasů 

Alltánek se využívá už od začátku letošního léta. Teprve na konci srpna zde byla ale připojena elektřina, která je však zpoplatněna. Jinak je tančírna volně přístupná široké veřejnosti zcela zdarma. Pokud však chcete v altánu pořádat jakoukoli organizovanou akci, je potřeba ji nahlásit Odboru životního prostředí.  „Nejen tančírny, ale i různé další aktivity, které se konají venku jsou v poslední době velmi oblíbené. Paní navrhovatelka měla výborný nápad. Takových míst je ve středu města nedostatek,“ chválí projekt starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Altánek – tančírna v parku získal v rámci projektu Dáme na vás 1058 hlasů a náklady na jeho pořízení dosáhly necelých dvou milionů korun. Dáme na vás je participativní rozpočet města Brna, kde mohou obyvatelé města přihlásit svůj nápad na zlepšení života ve městě. Mezi další zrealizovatelné nápady patří například projekt Oživení přírodního amfiteátru Čertova rokle, Industriální naučná stezka u řeky Svitavy nebo Rozhledna Holedná.

Napsal Hana Podhorná | Foto damenavas.brno.cz
 


 

Kam dál?

Kritika i blahořečení. Snímek Nabarvené ptáče přiletí konečně také do...

středa, 11. září 2019, 17:24

Ve čtvrtek 12. září se i čeští diváci dočkají premiéry filmu, který v posledních dnech pořádně rozvířil světovou...

Divadlo přímo pod hvězdami! Na brněnské hvězdárně se představí K-PAX,...

středa, 11. září 2019, 13:00

Kde jinde si lépe vychutnáte kouzelný příběh lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, než v planetáriu?!...

Herci Divadla Bolka Polívky odehrají nadcházející sezonu na nových...

úterý, 10. září 2019, 20:30

Po prázdninách se inscenace Divadla Bolka Polívky vracejí z letních scén v Mikulově, Brně a Slavkově zpět do svojí...

TIPY NA TÝDEN: Septemberfest, narozeniny Metro Music Baru, Sweet...

pondělí, 9. září 2019, 14:16

Koho taky zaskočilo sychravé počasí? Já na ně rozhodně nejsem připravena. Takže buď s ním můžeme bojovat a zahřát se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).